101 - 120 av 497
1...567...25 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 september 2017

Klubbad för

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor ca 6 mm, 2 rader, längd 77 cm, lås i silver, vikt 74,9 g, knutet.

850 kr

Utrop: 900 kr

BROSCH, vitmetall, granater, 9,3 g.

400 kr

Utrop: 350 kr

Pierre dArgent, ring, sterlingsilver, ovalslipad peridot ca 2,70 ct, stl 16,5 mm, vikt 7,9 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

RING, 18K guld/silver, patina, grön kalcedon, markasiter, stl 18 mm, vikt 3,4 g

650 kr

Utrop: 350 kr

DAVID ANDERSEN, brosch, förgyllt sterlingsilver, patina, gul emalj, längd 6,5 cm, vikt 8,2 g

700 kr

Utrop: 350 kr

RING, 14K guld/silver, antik- gammel- och rosenslipade diamanter, saknar 3 rosenslipade diamanter, flera nagg, mittstenen lös i fattning, stl 15,75 mm, vikt 3,0 g

1 200 kr

Utrop: 1 150 kr

Ädelstenar Övrigt

SPINELL, triangelslipad, 1,54 ct, rosa-violett, inneslutningar.

Utrop: 600 kr

Ädelstenar Övrigt

SPINELL, ovalslipad, 1,58 ct, mörkröd.

Utrop: 350 kr

Ädelstenar Övrigt

SPINELL, ovalslipad, 1,25 ct, orange-rosa.

500 kr

Utrop: 450 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, briljantslipad diamant 0,42 ct enligt gravyr, ca W/VS, Sven Uno Nyström Stockholm 1971, stl 19 mm, vikt 3,1 g.

Utrop: 5 800 kr

ARMRING, silver, bärnsten, mått ca 6 x 5,5 cm, Polen, vikt 78,9 g.

1 300 kr

Utrop: 550 kr

RING, silver, bärnsten, stl 16,25 mm, vikt 7 g, repor.

125 kr

Utrop: 100 kr

RING, silver, bärnsten, stl 16,25 + mm, vikt 5,9 g, lödning i ringskena, oxiderat.

150 kr

Utrop: 75 kr

BROSCH, metall, granater, diameter 4 cm, vikt 15,2 g, lagning på baksida.

325 kr

Utrop: 325 kr

ARMBAND och ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, lapis lazuli, malakit, längd 17,8 cm respektive 2,5 cm, stift, vikt 32,9 respektive 5,1 g.

350 kr

Utrop: 325 kr

COLLIER, lapis lazuli, odlade sötvattenspärlor, längd 47 cm, lås och detaljer i gulmetall.

200 kr

Utrop: 250 kr

ARMBAND, sterlingsilver, rektangulära färgstenar, pärlemor, längd 18 cm, vikt 14,8 cm.

150 kr

Utrop: 100 kr

ÖRHÄNGEN, gulmetall, odlade sötvattenspärlor, lapis lazuli, krok.

200 kr

Utrop: 225 kr

COLLIER, sterlingsilver, längd 68 cm, mexico, vikt 54,5 g.

Utrop: 425 kr

ÖRHÄNGEN, sterlingsilver, ovalslipade granater, vikt 1,5 g, stift.

300 kr

Utrop: 350 kr