Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 27 juli 2017
Klubbad för
SERVETTRING, Wiwen Nilsson, silver, signerad, stämplad AN Lund 1956, gravyr, vikt 26,5 g. (d)
TESIL + SKÅL, silver, Hallbergs Guldsmeds Ab C G, Stockholm 1937, längd ca 13,5 cm vikt 82,3 g.
SYLTSKED, Wiwen Nilsson, silver, signerad, stämplad AN Lund 1956, längd 14,1 cm, vikt 24,1 g. (d)
RING, sterlingsilver, karneol, ametist, granat, rödbrun sten, reglerbar storlek, vikt 18,2 g.