621 - 640 av 1 412
1...313233...71 Gå till
Sortering

Avslutad | Pant – Tisdag 22 augusti 2017

Klubbad för

Övrigt Övrigt

Reservoarpennor 3st. Mont Blanc, Meisterstück, stift 14K, repiga, graverade

750 kr

Utrop: 300 kr

Visa vara

Övrigt Övrigt

Reservoarpenna, Mont Blanc, stift 14K, repig, bortskavd färg på metalldetaljer

200 kr

Utrop: 125 kr

Visa vara

Övrigt Övrigt

Kulspetspenna, Mont Blanc, repig, graverad

275 kr

Utrop: 125 kr

Visa vara

Övrigt Övrigt

Stiftpenna, Cross, buckling, repig, graverad

50 kr

Utrop: 75 kr

Visa vara

Övrigt Övrigt

Kulspetspenna, Mont Blanc, Meisterstück, repig, graverad

375 kr

Utrop: 250 kr

Visa vara

Konst Övrigt

Grafiskt blad, signerat Ernst Hällgren (1889-1944), numrerat 9/75, Odense 1919, 31x38cm, gulnat papper, i ram, skadat papper på baksidan

Återropad

Utrop: 75 kr

Visa vara

Konst Övrigt

Grafiskt blad, signerat Ernst Hällgren (1889-1944), numrerad 34/100, Fyren 1919, 39x32cm, gulnat papper, i ram, skadat papper på baksidan

Återropad

Utrop: 75 kr

Visa vara

Konst Övrigt

Tryck efter bild av J. F. Martin, "Utsigt af Götheborg från Förstaden Masthugget", No.25, 29x37cm, gulnat papper, i skadad ram

50 kr

Utrop: 75 kr

Visa vara

Konst Övrigt

Tryck efter bild av J. E. Martin, "Utsigt af Götheborg från Skansen Götha Lejon", No.24, 29x37cm, gulnat papper, i skadad ram

50 kr

Utrop: 75 kr

Visa vara

Konst Övrigt

Träsnitt, signerat Svenolov Ehren (1927-2004), Strandvägen, numrerat 141/360, daterat -76, 28x75cm, i ram

950 kr

Utrop: 1 200 kr

Visa vara

Konst Övrigt

Grafiskt blad, signerat Lars Norrman (1915-1979), daterat 41/310, landskapsvy med hus, 32x40cm, i ram

Återropad

Utrop: 550 kr

Visa vara

Konst Måleri

Målning, olja på duk, signerad Claes Caspersson (1953- ), stilleben, 45x37cm, i ram

300 kr

Utrop: 300 kr

Visa vara

Konst Måleri

Målning, olja på duk, signerad Peppas, stilleben, 46x45cm, i ram

700 kr

Utrop: 75 kr

Visa vara

Konst Övrigt

Grafiskt blad, signerat Curt Hillfon (1943- ), numrerat 50/99, 57x46cm, i ram

Återropad

Utrop: 425 kr

Visa vara

Konst Måleri

Blandteknik, Mauritz Karström (1962-2005), Narkos, signerad MK, daterad -00, 41x29cm, i ram

Återropad

Utrop: 1 800 kr

Visa vara

Keramik Övrigt

Mugg, Rörstrand, Mon Amie, design Marianne Westman, höjd: 10cm

150 kr

Utrop: 125 kr

Visa vara

Keramik Övrigt

Mugg, Rörstrand, Mon Amie, design Marianne Westman, höjd: 10cm

125 kr

Utrop: 125 kr

Visa vara

Keramik Övrigt

Mugg, Rörstrand, Mon Amie, design Marianne Westman, höjd: 10cm

125 kr

Utrop: 125 kr

Visa vara

Keramik Övrigt

Mugg, Rörstrand, Mon Amie, design Marianne Westman, höjd: 10cm

125 kr

Utrop: 125 kr

Visa vara

Keramik Övrigt

Keramiktavla, Lisa Larson, fåglar och blommor, 22,5x22,5cm

950 kr

Utrop: 250 kr

Visa vara

Om auktionen