Avslutad | Pant – Tisdag 22 augusti 2017
Grafiskt blad, signerat Ernst Hällgren (1889-1944), numrerat 9/75, Odense 1919, 31x38cm, gulnat papper, i ram, skadat papper på baksidan
Grafiskt blad, signerat Ernst Hällgren (1889-1944), numrerad 34/100, Fyren 1919, 39x32cm, gulnat papper, i ram, skadat papper på baksidan
Tryck efter bild av J. F. Martin, "Utsigt af Götheborg från Förstaden Masthugget", No.25, 29x37cm, gulnat papper, i skadad ram
Tryck efter bild av J. E. Martin, "Utsigt af Götheborg från Skansen Götha Lejon", No.24, 29x37cm, gulnat papper, i skadad ram
Träsnitt, signerat Svenolov Ehren (1927-2004), Strandvägen, numrerat 141/360, daterat -76, 28x75cm, i ram
Grafiskt blad, signerat Lars Norrman (1915-1979), daterat 41/310, landskapsvy med hus, 32x40cm, i ram
Blandteknik, Mauritz Karström (1962-2005), Narkos, signerad MK, daterad -00, 41x29cm, i ram