Avslutad | Pant – Tisdag 15 augusti 2017
Longines herrur, quartz, fungerar ej, brv.56,6g, graverad, stål med stållänk, datum
Certina, nr.0806939 7228987, damur, Ø25mm, guld på stål, manuell, skadad urtavla, länk 18K
Fickur, en boett S800, brv.146,8g, fungerar ej, sprucken urtavla, med klockkedja i oädel metall
Omega, fickur, 2 boetter S800, verknr. 7479469, snr: 8339917, bruksskick, kedja i oädel metall
Omega, fickur, oädel metall, verknr:5373390, snr: 6140266, skadad urtavla, graverad boett, repigt glas, kedja i oädelmetall
Axel Palmér Bollnäs, fickur, 2 boetter S800, verknr.962053, snr. 18247, fungerar ej, bruksskick, med kedja i oädel metall
Fickur, 1 boett S800 graverad, innerboetten saknas, skadad urtavla, repigt glas, snr:181402
Olja på duk, Helmer Osslund (1866-1938), Motiv Torneträsk, 53x65cm, i skadad ram