Samekniv 15,5cm stämplad JL, med fodral Ej på visning
Utrop: 375 kr
Samekniv 19cm med fodral (signerat GJ) Ej på visning
Utrop: 500 kr
Samekniv ca 17,5cm stämplad K. Asåå, med fodral Ej på visning
Utrop: 600 kr
Samekniv19,5cm, med fodral. Ej på visning
Samekniv 19,5cm, med fodral. Ej på visning
Utrop: 200 kr
Samekniv 26cm, signerad: J Marttiini, Finland, med fodral. Ej på visning
Samekniv 18,5cm, stämplad: Töre, med fodral. Ej på visning
Utrop: 250 kr
Samekniv 21cm, med fodral. Ej på visning
Samekniv 20cm med fodral. Ej på visning
Samekniv ca 13cm med skadat fodral med pålimmade djurhårstofsar. Ej på visning
Utrop: 100 kr
Samekniv 24,5cm, sliten, med fodral med djurhår på. Ej på visning
Samekniv 16,5cm, stämplad. F M Mattsson . Ej på visning
Halsband Venezia 18K 1,9g 41,4cm
Hänge 18K 1,1g, stövel
Utrop: 450 kr
Guldbit 18K 0,8g
Utrop: 225 kr
Gräddkanna på fot, S830 82,0g, höjd: 9,5cm, bucklor på foten
Utrop: 400 kr
Fat 1st, S830 133,8g, repigt, Ø20,0cm
Utrop: 700 kr
Tesked 1st, S830 19,3g 124mm
Kaffeskedar 5st, S830 54,7g 100mm, modell Ulla Winblad
Utrop: 275 kr
Kaffeskedar 6st, S830 47,8g 103mm, modell Snäck
Tisdag 15 aug 2017