481 - 500 av 1 706
1...242526...86 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 13 juni 2017

Klubbad för

Hänge med diamanter 6xca0,03ct 14K 7,6g 3,3cm stämplat Italy

Utrop: 1 700 kr

Ring i vitguld med diamanter 6xca0,03ct Square Cut slipning och blå stenar 18K 4g Ø15¾

2 200 kr

Utrop: 1 200 kr

Ring i vitguld med diamanter 14xca0,01ct 18K 3,0g Ø16

1 300 kr

Utrop: 850 kr

Klockor Georg Jensen

GEORG JENSEN Damur, Vivianna, design Torun Bülow, Ref nr. 336, Serie nr.90576, Ø27 mm, stål, quartz, safirglas, integrerad armlänk ca12,5cm (XS), ca 2014. kvitto från Bergströms Ur i Malmö 2017-02-15. Ficka från Bergströms.

4 200 kr

Utrop: 2 200 kr

Armband X-länk med stav 18K 58,5g längd 20cm bredd 2,4cm med kistlås, stämplat ÄSA O9

15 200 kr

Utrop: 18 400 kr

Armband X-länk 18K 42,2g längd 19,5cm bredd 1,3cm med kistlås, stämplat SGT O9

Utrop: 13 200 kr

Skedar i silver 3 olika med gravyr, längd 14-18,4-18cm, 92g, svenskt stämplat silver

Utrop: 425 kr

Collier tvåfärgat 14K 45,8g ca38cm med kistlås, stämplat FL

Utrop: 10 800 kr

Klackring tvåfärgad med sten 14K 4,7g Ø19¼ stämplad LD MI03

Utrop: 1 100 kr

Såsslev Svensk spetsig, silver svenskt stämplat, 195mm, förgylld insida

275 kr

Utrop: 300 kr

Bordssked i silver svenskt stämplat silver, vikt 38g, 184mm

Utrop: 175 kr

Armband X-länk med stav 18K 21,2g längd 19cm bredd 1,3cm med kistlås, repor baksida lås, stämplat NGB N9

Utrop: 6 200 kr

Halskedja doserad Bismarck 18K 8,4g 42cm stämplad MKS M9

Utrop: 2 700 kr

Bordssked snäck-modell, svenskt kontrollerat silver, 181mm, 34g

125 kr

Utrop: 150 kr

Örhängen Bismarck 18K 1,5g 2cm olika stoppers, stämplad IPO

400 kr

Utrop: 500 kr

Hänge hjärta 18K 0,3g stämplar

Utrop: 125 kr

Armband bismarck 2 st längd 19cm, vikt 19,3g, svensk kontrollstämpel för silver.

125 kr

Utrop: 100 kr

Halskedja Rävsvans 18K 8,8g 60cm stämplar

2 800 kr

Utrop: 3 400 kr

Halskedjor 3 st pansar i silver, längd 40-50-50,5cm, 12g 925 silver

100 kr

Utrop: 125 kr

Hängen 5st, varav ett Olle Ohlsson, samt 1 par manschettknappar, 925 silver 31,3g

475 kr

Utrop: 375 kr