Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 15 juni 2017
Klubbad för
COLLIER, vitmetall, granater, längd 47 cm, vikt 16 g, en granat saknas.
Visa varaSmycken Pärlcollier
PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, doserade, ca 2,75 -8 mm, lås i silver med pärla och glasstenar, längd 53 cm.
Smycken Medaljong
MEDALJONG, silver, svart emalj, glasstenar, saknar glas, höjd 5 cm, vikt 30 g, repor.
COLLIER, lås i 14K guld med åttkantslipad diamant ca 0,01 ct, 2 rader, svarta kulor, även odlade sötvattenspärlor, längd 47 cm, vikt 48,2 g.
SMYCKESET, förgyllt silver, emalj, Jemax, armband 19 cm, brosch, örhängen och hänge, vikt 44,6 g.