361 - 380 av 450
1...181920...23 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 18 maj 2017

Klubbad för

ÖRHÄNGEN, ägg, förgyllt silver, turkos emalj, cz, design Carl Fabergé by A Jewel Veronika, krokar, Charm 11 mm, vikt 6 gram.

850 kr

Utrop: 1 400 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,06 ct, vikt 0,7 g.

Utrop: 600 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, smaragdslipade, 5 st, 6,48 ctv.

Utrop: 3 900 kr

RING, 18K guld, 9 briljanter ca 0,30 ctv enligt gravyr, ca TW/VVS enligt gravyr, stl 18 mm, vikt 5,3 g.

2 500 kr

Utrop: 3 000 kr

RING, 14K guld, 8 briljanter ca 0,22 ctv, stl 18,5 mm, vikt 2,1 g.

600 kr

Utrop: 700 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad, 2,53 ct, inneslutning som når ytan.

Utrop: 1 300 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGDER, smaragdslipade, 4 st, 5,69 ctv, nagg.

Utrop: 4 100 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad, 3,71 ctv, nagg och inneslutningar som når ytan.

Utrop: 2 300 kr

Ädelstenar Smaragder

SMARAGD, smaragdslipad, 1,65 ct.

Utrop: 1 100 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 3,7-7 mm, doserat, längd 49 cm, dobbar som passar till Ole Lyngaarrd lås

Utrop: 600 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor ca 3,6-6,1 mm, doserat, längd 48 cm, dobbar som passar till Ole Lyngaarrd lås

Utrop: 600 kr

BOKMÄRKE, sterlingsilver, millefiori, längd 9,5 cm.

Utrop: 350 kr

COLLIER, tigeröga, odlade sötvattenspärlor, barocka, lås sterlingsilver, längd 60 cm.

200 kr

Utrop: 250 kr

PÄRLCOLLIER, 3-radigt, odlade sötvattenspärlor, barocka, bruna, vita, guld och rosa, längd 42 cm, lås sterlingsilver.

Utrop: 250 kr

COLLIER, skumkorall kulor och svarta kulor, längd 49 cm, lås gulmetall.

500 kr

Utrop: 550 kr

PÄRLÖRHÄNGEN, odlade sötvattenspärlor, ca 6,78-7,07 mm, krokar sterlingsilver.

Utrop: 250 kr

HÄNGE, 18K guld, clown med rörliga ben, mindre diamanter, smaragder, rubiner och safirer, en sten saknas, vikt 4,7 g.

Utrop: 1 800 kr

RING, platina, odlad pärla 10,5 mm, safirer, Stockholm 1957, stl 15 mm, vikt 5,4 g, nagg på en safir.

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

COLLIER, förgyllt silver, granater, längd 40 cm.

350 kr

Utrop: 400 kr

COLLIER, lapis lazuli, odlade sötvattenspärlor, längd 46 cm, lås förgyllt silver.

200 kr

Utrop: 250 kr