181 - 200 av 285
1...91011...15 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 4 mars 2017

Klubbad för

CERTINA, DS Podium, "Tachymeter", Serie nr. 11BC0689304, Ref nr. C001.417.11.057.00, kronograf, herrur, 40 mm, stål, quartz, safirglas, datum, läderband, viklås, Ref. nr. C640.5AA, cert (ej komplett), ca januari 2017, box, ytterkartong.

1 700 kr

Utrop: 1 600 kr

TISSOT, PRS 516 (100m/330ft), "Tachymeter", Serie nr. 0EZWDG9HT, Ref nr. T100.417.11.051.00, Boett nr. T100417 A, kronograf, herrur, 42 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. T100417 /RTO HA, cert (ej komplett) ca december 2016, box ytterkartong.

Utrop: 2 900 kr

TAG HEUER, 2000, Professional (200 METERS), Boett nr. 962.013, unisex, 34 mm, stål, quartz, safirglas (skadat), datum, skadad urtavla, originallänk, viklås (defekt), Ref nr. 301/8, ca 1990.

Utrop: 1 300 kr

RODOLPHE, by Longines, Cal L153.4, Boett nr. 518451 / 2801.1 153, unisex, 31,5 mm, doublé, quartz, plexiglas, integrerad originallänk, viklås, ca 1988.

750 kr

Utrop: 1 000 kr

RODOLPHE, by Longines, Cal L153.4, Boett nr. 522195 / 2801.1 153, unisex, 31,5 mm, svart stål, quartz, plexiglas, integrerad originallänk, viklås, ca 1988.

Utrop: 1 000 kr

RODOLPHE, by Longines, Cal L153.4, Boett nr. 550221 / 2900.3 153, damur, 22 mm, doublé, quartz, plexiglas, integrerad originallänk, viklås, ca 1988.

600 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1315, Serie nr. 40007968, Ref nr. ST 196.0073, Boett nr. ST 196.0073, herrur, 37,5 mm, stål, quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, ca 1977.

750 kr

Utrop: 1 000 kr

CERTINA, herrur, 33,5 mm, Boett nr. 158.9289.68, 18K guld, quartz, safirglas, datum, läderband, originalspänne i doublé, ca 1995, box.

2 800 kr

Utrop: 2 600 kr

Klockor Victorinox

VICTORINOX, Swiss Army, Boett nr. 249085/141107314, herrur, 43 mm, plast/stål, quartz, mineralglas, daum, skadad urtavla, tygband, ca 2000, box

850 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Seamaster, Professional (300m/1000ft), Cal 1424, Serie nr. 57713624, PIC nr. 2284.50.00, Ref nr. SU 596.1640, Boett nr. 596.1640, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. 6610/933, cert (ej komplett), ca 2001, box, ytterkartong.

Utrop: 5 900 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA, fickur, 50 mm, Cal Z, Serie nr. 1159, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1894.

3 800 kr

Utrop: 2 400 kr

Klockor Halda Fickurfabrik

HALDA, fickur, 50 mm, Cal Z, Serie nr. 1486, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1896.

3 900 kr

Utrop: 2 600 kr

ZENITH, 50,5 mm, Serie nr. 2586325, bandagat, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, ca 1935, chatelaine i gulmetall/ripsband.

6 000 kr

Utrop: 2 700 kr

Klockor Rado

RADO, Original Diver (300m), Cal ETA 2824-2, Serie nr. 06258075, Ref nr. R12639023, Boett nr 658.0639.3, herrur, 39 x 46 mm, hårdmetall/stål, automatisk, safirglas (skadat), datum, vridbar innerring, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 02905, cert (ej komplett), ca december 2009, box (skadad), ytterkartong.

4 100 kr

Utrop: 3 800 kr

ZENITH, fickur, Serie nr. 2725231, Boett nr, 277335 / 60, 18K guld, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1940, fickurskedja i gulmetall, läderpåse.

3 900 kr

Utrop: 3 900 kr

JAEGER-LE COULTRE, Reverso Grande Réserve, Cal 874, Serie nr. 2197813, Ref nr. 301.84.20, Boett nr. 240.8.14, herrur, 29,5 x 39,5 (46,5) mm, stål, manuell, safirglas, gångreservindikator (8-dagars), liten sekundvisare, läderband, viklås, ca 2005.

37 000 kr

Utrop: 39 000 kr

Klockor Sjöö Sandström

SJÖÖ SANDSTRÖM, Royal Steel, Tonneau, Serie nr. 269/MMV, damur, 26 x 29,5 mm, stål, quartz, safirglas (skadat), datum, pärlemorurtavla, originallänk, viklås, cert, april 2007, box, ytterkartong.

Utrop: 4 900 kr

BREITLING, Blackbird Blacksteel (300M/100FT), Chronometer, "Tachymetre", Cal 44 (ETA 2892A2), Verk nr. 2276208, Serie nr. 2276208, Ref nr. M44359, Boett nr. 0510B4, kronograf, herrur, 43,7 mm, svart stål, automatisk, safirglas, stort datum, läderband, viklås (svart stål), cert (ej komplett), ca maj 2012, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 139/2000).

Utrop: 25 000 kr

Klockor Patek Philippe

PATEK PHILIPPE, Genève, Twenty-4, "Timeless White", Cal E15 AIG. 3, Serie nr. 3304231, Ref nr. 4910/10A-011, Boett nr. 4197318, medium, 25,1 x 30 mm, stål, quartz, safirglas (skadat), diamanturtavla (10 st. 8/8), briljanter på boetten (36 st. TW/VVS, 0,45 ctv), originallänk, viklås, Ref nr. 1751.E, längd 180 mm, cert, juli 2003.

Utrop: 42 000 kr

Klockor Hamilton

HAMILTON Jeffrey, Cal 980, Serie nr. G 655491, Boett nr. J282156, herrur, 22,5 x 27 (36,5) mm, doublé (10K goldfilled), manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, formverk, boett signerad Hamilton W Co, Lancaster, ca 1951, metallänk ej original, box i bakelit.

Utrop: 2 000 kr