Avslutad | Klockor – Lördag 1 april 2017
FICKUR, 47,5 mm, Boett nr. 114931, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1900.
OMEGA, De Ville, Cal 711, Serie nr. 23162224, Ref nr. ST 161.0021, Boett nr. 161.021, herrur, 28,5 x 29 (36) mm, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1966, metallänk ej original.
LONGINES, Golden Wing (100 Meters), Ref nr. L3.112.3, Boett nr. 28192773, damur, 28 mm, bicolour, quartz, safirgas, datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 37659, ca 1996.
OMEGA, Genève, Cal 601, Serie nr. 32669990, Ref nr. BD 131.0041, Boet nr. 131.041, herrur, 33 mm, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1970, box.
CERTINA, herrur, 34 mm, Cal 25-66, Serie nr. 290741, Boett nr. 851.3364.68, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, originalspänne i douublé, ca 1975.
INTERNATIONAL WATCH CO, Schaffhausen, Cal 852, Serie nr. 1443688, Boett nr. 1458208, herrur, 33,5 mm, stål (staybrite), automatisk, plexiglas (skadat), renoverad urtavla, skadad urtavla, läderband, ca 1958.
CERTINA, New Art, Boett nr. 441.3810.68, herrur, 33,5 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1975, box.
OMEGA, damur, 19 mm, Cal 620, Serie nr. 22117908, Ref nr. BD 511.002, Boett nr. 511.002, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1965.
OMEGA, Seamaster, Jubilee, Cal 1430, Serie nr. 54516504, PIC nr. 7910.11.01, Ref nr. BA 196.750, Boett nr. 196.750 MZ, herrur, 32,5 mm, 18K guld, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, gravyr, läderband, ca 1994.
CERTINA, herrur, 34 mm, Cal 25-66, Serie nr. 245280, Boett nr. 5210.136, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1975, metallänk ej original.
FICKUR, 52 mm, savonett, Boett nr. 59237 / 18, 14K guld, ankargång, skadad urtavla, glas skadat, monogram, bucklor, ca 1910.
ZENITH, fickur, 50 mm, Serie nr. 2440097, Boett nr. 229105, 18K guld, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt, gravyr, bucklor, ca 1920, etui (N.A.Morén, Vansbro).
TAG HEUER, Kirium, professional, (200 METERS), Serie nr. PC6413, Boett nr. WL1312, damur, 28 mm, stål, quartz, safirglas (nagg), datum, skadad urtavla, integrerad originallänk, Ref nr. BA0709-L-T5, viklås, ca 2000.
OMEGA, Seamaster, Cal 284, Serie nr. 16850306, Ref nr. CK 2938, Boett nr. 2938 1 SC, herrur, 36 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, ca 1958, metallänk ej original.
LONGINES, Flagship, Cal 30 LS, Serie nr. 11067885, Boett nr. 304-4 / 12, herrur, 35,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1959, metallänk ej original.
TAG HEUER, Link, professional, (200 Meters), Serie nr. UA4890, Ref nr. WT1211.BA0553, midsize, 36,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, Ref nr. BA0553-G-B2, ca 1999.
OMEGA, damur, 19 mm, Cal 620, Serie nr. 19943022, Ref nr. BA 511.122, Boett nr. 511.122,18K guld, manuell, safirglas, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1962, box (ej komplett).
Klockor Bvlgari
BVLGARI, Bvlgari, Serie nr. D370597, Ref nr. BB 26 SL, damur, 26 mm, stål, quartz, safirglas, läderband, viklås, cert, juli 2006, box.
TAG HEUER, Aquaracer (300 METERS), Cal 16 (ETA 7750), Serie nr. YT0718, Ref nr. CAF2112.BA0809, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. FAA024-Y-K2/3107 G, cert, januari 2007, box, ytterkartong.