241 - 260 av 263
1...121314 Gå till

Avslutad | Klockor – Lördag 1 april 2017

Klubbad för

OMEGA, De Ville, Cal 620, Serie nr. 30611811, Ref nr. BA 511.137, Boett nr. 511.137, damur, 24 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, 1969.

Utrop: 2 600 kr

CERTINA, DS, Powermatic 80, 125th Anniversary, Cal 80 (ETA C07111), Ref nr. C026.407.16.057.10, Boett nr. C026407 A AE, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, cert, september 2013, box (ej komplett), ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr:1800/5000).

3 100 kr

Utrop: 2 900 kr

Klockor Sinn

SINN, 103 A Sa B, Cal ETA 7750, Serie nr. 103.33252, Ref nr. 103.0601, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, NATO-band, cert, december 2015, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 228/500).

13 200 kr

Utrop: 13 000 kr

CERTINA, DS-2, "Certidate", s.k. "Spider dial", Cal 25-651, Serie nr. 346825, Boett nr. 5801.300 (HF), herrur, 38,5 x 42 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

1 500 kr

Utrop: 1 600 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, 12 x 23,5 (34) mm, Serie nr. 0377385, Boett nr. 3900L, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (2 st. 8/8), briljanter på boetten (24 st. TW/VVS, ca 0,24 ctv), originallänk, längd 176-183 mm, cert, december 2003, box.

Utrop: 4 500 kr

must de CARTIER, VLC, Boett nr. 028173/590003, herrur, 30 mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, integrerat läderband, ca 1990.

Utrop: 3 200 kr

OMEGA, Olympic, fickur, 65 mm, Cal 1130, Serie nr. 1203107, Ref nr. MG 1155, Boett nr. 2, kronograf (60 sek/30 min), vitmetall, ankargång, splittsekund, skadad urtavla, skadad boett, plasthållare, 95-88 x 113 mm, ca 1965.

6 600 kr

Utrop: 6 000 kr

OMEGA, De Ville, Cal 1430, Serie nr. 53443189, PIC nr. 6730.xx.01, Ref nr. MD 196.0312, Boett nr. 196.0312.1, herrur, 32,5 mm, doublé (20 micron), quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1991, box (skadad).

1 600 kr

Utrop: 1 400 kr

Klockor Sinn

SINN, 857 UTC Testaf LH Cargo, Cal ETA 2893-2, Ref nr. 857.041, Boett nr. B777-200LRF / 857.6127, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, två tidszoner, läderband, originalspänne, cert, december 2014, box, Limiterad och numrerad (Nr. 127/777).

9 200 kr

Utrop: 9 500 kr

OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 4564, Serie nr. 92436524, PIC nr. 231.10.39.60.02.001, herrur, 38,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1587/986, cert, september 2016, box, ytterkartong.

11 000 kr

Utrop: 12 000 kr

LONGINES, herrur, 34 mm, Cal 6942, Serie nr. 51680937, Boett nr. 17 / 042911 / 4030 3, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1973, metallänk ej original.

4 100 kr

Utrop: 3 400 kr

OMEGA, Seamaster De Ville, Cal 630, Serie nr. 23449896, Ref nr. CD 535.004, Boett nr. 535.004 (C.B), damur, 22,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1966.

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, damur, 20 mm, Cal 620, Serie nr. 22135581, Ref nr. BA 511.0136, Boett nr. 511.136, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965.

Utrop: 1 600 kr

OMEGA, herrur, 33,5 mm, Cal 601, Serie nr. 25017657, Ref nr. BD 131.0026, Boett nr. 131.026, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1967, box.

3 000 kr

Utrop: 3 300 kr

Klockor Chanel

CHANEL, J12, Cal 2892A2, Serie nr. P.N. 70864, Ref nr. H0684, unisex, 38 mm, svart high-tech ceramic, automatisk, safirglas (skadat), datum, originallänk, viklås i stål, cert, november 2000, box, ytterkartong.

9 000 kr

Utrop: 9 500 kr

OMEGA, De Ville design, Cal 1387, Serie nr. 45756010, Ref nr. DD 795.0820, Boett nr. 595.0034/795.0820, damur, 20 x 30,5 mm, bicolour, quartz, safirglas, skadad urtavla, defekt, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6039/379, ca 1983, box.

Utrop: 1 000 kr

CERTINA, DS-5, Cal 738, Boett nr. 738.1420.25, herrur, 36 mm, doublé (20 micron), quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1980.

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Constellation, Electronic (f300Hz), Chronometer, Cal 1250 (ESA9162), Serie nr. 34219393, Ref nr. ST 198.0002, Boett nr. 198.002, herrur, 37,5 mm, stål, stämgaffel, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1972.

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

OMEGA, Seamaster, Cal 1315, Serie nr. 40026564, Ref nr. ST 196.0073, Boett nr. ST 196.0073, herrur, 37,5 mm, stål, quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1977.

2 000 kr

Utrop: 1 200 kr

OMEGA, De Ville, Cal 620, Serie nr. 20235360, Ref nr. BA 111.084, Boett nr. 111.084, herrur, 28,5 x 29,5 (32,5), 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, läderband, originalspänne i doublé, ca 1963.

Utrop: 4 400 kr