Avslutad | Klockor – Lördag 1 april 2017
OMEGA, De Ville, Cal 620, Serie nr. 30611811, Ref nr. BA 511.137, Boett nr. 511.137, damur, 24 mm, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, 1969.
CERTINA, DS, Powermatic 80, 125th Anniversary, Cal 80 (ETA C07111), Ref nr. C026.407.16.057.10, Boett nr. C026407 A AE, herrur, 40 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, glasbaksida, läderband, viklås, cert, september 2013, box (ej komplett), ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr:1800/5000).
Klockor Sinn
SINN, 103 A Sa B, Cal ETA 7750, Serie nr. 103.33252, Ref nr. 103.0601, kronograf, herrur, 41 mm, stål, automatisk, safirglas, dag, datum, glasbaksida, läderband, originalspänne, NATO-band, cert, december 2015, box, ytterkartong, Limiterad och numrerad (Nr. 228/500).
CERTINA, DS-2, "Certidate", s.k. "Spider dial", Cal 25-651, Serie nr. 346825, Boett nr. 5801.300 (HF), herrur, 38,5 x 42 mm, stål, automatisk, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.
Klockor Gucci
GUCCI, damur, 12 x 23,5 (34) mm, Serie nr. 0377385, Boett nr. 3900L, stål, quartz, safirglas, pärlemorurtavla med diamanter (2 st. 8/8), briljanter på boetten (24 st. TW/VVS, ca 0,24 ctv), originallänk, längd 176-183 mm, cert, december 2003, box.
must de CARTIER, VLC, Boett nr. 028173/590003, herrur, 30 mm, förgyllt silver, quartz, mineralglas, skadad urtavla, integrerat läderband, ca 1990.
OMEGA, Olympic, fickur, 65 mm, Cal 1130, Serie nr. 1203107, Ref nr. MG 1155, Boett nr. 2, kronograf (60 sek/30 min), vitmetall, ankargång, splittsekund, skadad urtavla, skadad boett, plasthållare, 95-88 x 113 mm, ca 1965.
OMEGA, De Ville, Cal 1430, Serie nr. 53443189, PIC nr. 6730.xx.01, Ref nr. MD 196.0312, Boett nr. 196.0312.1, herrur, 32,5 mm, doublé (20 micron), quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne i doublé, ca 1991, box (skadad).
Klockor Sinn
SINN, 857 UTC Testaf LH Cargo, Cal ETA 2893-2, Ref nr. 857.041, Boett nr. B777-200LRF / 857.6127, herrur, 43 mm, stål, automatisk, safirglas, datum, två tidszoner, läderband, originalspänne, cert, december 2014, box, Limiterad och numrerad (Nr. 127/777).
OMEGA, Seamaster (150m/500ft), Aqua Terra, Cal 4564, Serie nr. 92436524, PIC nr. 231.10.39.60.02.001, herrur, 38,5 mm, stål, quartz, safirglas, datum, originallänk, viklås, Ref nr. 1587/986, cert, september 2016, box, ytterkartong.
LONGINES, herrur, 34 mm, Cal 6942, Serie nr. 51680937, Boett nr. 17 / 042911 / 4030 3, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, ca 1973, metallänk ej original.
OMEGA, Seamaster De Ville, Cal 630, Serie nr. 23449896, Ref nr. CD 535.004, Boett nr. 535.004 (C.B), damur, 22,5 mm, guld på stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1966.
OMEGA, damur, 20 mm, Cal 620, Serie nr. 22135581, Ref nr. BA 511.0136, Boett nr. 511.136, 18K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1965.
OMEGA, herrur, 33,5 mm, Cal 601, Serie nr. 25017657, Ref nr. BD 131.0026, Boett nr. 131.026, 14K guld, manuell, plexiglas, skadad urtavla, gravyr, läderband, ca 1967, box.
Klockor Chanel
CHANEL, J12, Cal 2892A2, Serie nr. P.N. 70864, Ref nr. H0684, unisex, 38 mm, svart high-tech ceramic, automatisk, safirglas (skadat), datum, originallänk, viklås i stål, cert, november 2000, box, ytterkartong.
OMEGA, De Ville design, Cal 1387, Serie nr. 45756010, Ref nr. DD 795.0820, Boett nr. 595.0034/795.0820, damur, 20 x 30,5 mm, bicolour, quartz, safirglas, skadad urtavla, defekt, integrerad originallänk, viklås, Ref nr. 6039/379, ca 1983, box.
CERTINA, DS-5, Cal 738, Boett nr. 738.1420.25, herrur, 36 mm, doublé (20 micron), quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, läderband, originalspänne i gulmetall, ca 1980.
OMEGA, Constellation, Electronic (f300Hz), Chronometer, Cal 1250 (ESA9162), Serie nr. 34219393, Ref nr. ST 198.0002, Boett nr. 198.002, herrur, 37,5 mm, stål, stämgaffel, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1972.
OMEGA, Seamaster, Cal 1315, Serie nr. 40026564, Ref nr. ST 196.0073, Boett nr. ST 196.0073, herrur, 37,5 mm, stål, quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1977.