Avslutad | Pant – Tisdag 18 april 2017
Vas S835 brv.88,1g höjd;18,5cm bredd;6,2cm kontrollstämplad, metall i botten, litet jack, liten buckla
Parti defekt silver 830 657,6g skador från gummiband 15st Moccaskedar, 18st Kaffeskedar- 2st Disa, 3st Chippendale, 2st Uppsala, 11st floramotiv gravyr, 20st Teskedar-7st Gammal Fransk gravyr, 13st Gammal Fransk variant gravyr, 1st Bägare liten buckla
Musikinstrument Träblås
Tvärflöjt i silver G.Reinhardt Uebel Erlbach 6812, made in GDR, 900 silver, spricka i munstycke, liten ojämnhet i änden på slutröret.
Kaffeskedar med blommotiv 12st S830 147,2g, kontrollstämplat silver CHRI och MEMA A10-M10, i ask
Elgitarr Tokai Goldstar Sound, snr 14584, 5-läges switch, saknar svajarm, mjuk gigbag
Vas Royal Copenhagen 2 st, blommotiv 3:e sortering höjd 18cm samt havsmotiv 2:a sortering höjd 17cm