261 - 280 av 1 453
1...131415...73 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 18 april 2017

Klubbad för

Sockertång S830 15,8g 9cm kontrollstämplat silver

125 kr

Utrop: 75 kr

Vas S835 brv.88,1g höjd;18,5cm bredd;6,2cm kontrollstämplad, metall i botten, litet jack, liten buckla

325 kr

Utrop: 275 kr

Parti defekt silver 830 657,6g skador från gummiband 15st Moccaskedar, 18st Kaffeskedar- 2st Disa, 3st Chippendale, 2st Uppsala, 11st floramotiv gravyr, 20st Teskedar-7st Gammal Fransk gravyr, 13st Gammal Fransk variant gravyr, 1st Bägare liten buckla

Utrop: 3 200 kr

Musikinstrument Träblås

Tvärflöjt i silver G.Reinhardt Uebel Erlbach 6812, made in GDR, 900 silver, spricka i munstycke, liten ojämnhet i änden på slutröret.

1 500 kr

Utrop: 2 100 kr

Kaffeskedar med blommotiv 12st S830 147,2g, kontrollstämplat silver CHRI och MEMA A10-M10, i ask

Utrop: 750 kr

Halskedja Venezia med Hänge med stenar S925 3,4g 43,5cm, 47cm eller 52cm

50 kr

Utrop: 50 kr

Kaffeskedar 12st S830 134,5g kontrollstämplat silver J.L.H, i ask

Utrop: 700 kr

Halskedja defekt 18K 1,1g

Utrop: 350 kr

Armband flerradig X-länk 18K 23,5g L:20,5cm B:1,4cm

Utrop: 7 500 kr

Halskedja doserad Bismarck 18K 9,7g 45cm

Utrop: 3 200 kr

Ring med sten defekt nagg/skev skena 18K brv1,3g

200 kr

Utrop: 250 kr

Elgitarr Tokai Goldstar Sound, snr 14584, 5-läges switch, saknar svajarm, mjuk gigbag

3 600 kr

Utrop: 2 100 kr

Parti guld defekt gravyr/skevt 18K 11,9g (med 7st små dia)

Utrop: 3 600 kr

Vas Royal Copenhagen 2 st, blommotiv 3:e sortering höjd 18cm samt havsmotiv 2:a sortering höjd 17cm

225 kr

Utrop: 175 kr

Ring med diamanter 3xca0,03ct 18K 2,2g Ø17 stämplad BÖS

Utrop: 1 000 kr

Sockerskål Royal Copenhagen Blå Blomster modell 8142, 2.a sortering

125 kr

Utrop: 175 kr

Armband trefärgat defekt/lagningar 18K 25,3g 19cm

Utrop: 7 700 kr

Vas Royal Copenhagen musslemalet helblond modell 1016, höjd 11,5cm, 1:a sortering

350 kr

Utrop: 225 kr

Örhängen med pärlor 6mm 18K 2,1g 3cm stämplat OPI

850 kr

Utrop: 1 000 kr

Hänge med stenar S925 3,1g 3,5cm

100 kr

Utrop: 100 kr