121 - 140 av 509
1...678...26 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 2 februari 2017

Klubbad för

Klocktillbehör Tissot

BOX, till Tissot armbandsur, blå, 79 x 103 x 62 mm, ca 1980.

100 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Tissot

BOX, till Tissot damur, blå, 111 x 83 x 38 mm, skadad, ca 1975.

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Audemars Piguet

VISNINGSBRICKA, till Audemars Piguet, trä/sammet, 352 x 290 x 16 mm, skadad.

400 kr

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör IWC

URTAVLA, till INTERNATIONAL WATCH CO, vit, skadad ( 5/10).

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Omega

ORIGINALLÄNK, till Omega herrur, doublé (20 micron), bredd 19/16 mm, längd 133-163 mm, viklås, Ref nr. 1068, No.12/620.

1 300 kr

Utrop: 1 000 kr

HERRUR, 33,5 mm, Cal Felsa 1560, Boett nr 141917, stål, automatisk, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1955.

225 kr

Utrop: 250 kr

LEJON, herrur, 30 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, defekt, skadad boett, läderband, ca 1959.

75 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Viking

VIKING-SPORT, herrur, 28 mm, Cal 665, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, tygband, ca 1945.

125 kr

Utrop: 200 kr

BERG:S, herrur, 33,5 mm, Cal ST 1686, doublé (10 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, skadad boett, ca 1960, metallänk ej original.

225 kr

Utrop: 100 kr

OMEGA, fickur, 48,5 mm, Cal 38.5L..T1, Serie nr. 927372, Boett nr. 10120244, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, ca 1943.

1 400 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 48,5 mm, Cal 40.6L.T2.15P, Serie nr. 7912839, Boett nr. 8759235, silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, ca 1933.

1 400 kr

Utrop: 500 kr

ZENITH, fickur, 48,5 mm, Cal Unitas 23.0, Boett nr. 04 0120 230, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, motiv (lokomotiv), ca 1950, fickurskedja i vitmetall.

850 kr

Utrop: 500 kr

ZENITH, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 2070682, Boett nr. 2999170/8270, silver (0,800), niello (skadat), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1916.

550 kr

Utrop: 500 kr

ZENITH, fickur, 54 mm, Serie nr. 1080510, Boett nr. 2396562/6184, silver (0,800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1909, läderpåse.

750 kr

Utrop: 400 kr

THE ALEX CLARK MFG Co, Fenchurch Street, fickur, 65,5 mm, Verk nr. 8128, Boett nr. 99, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1910.

425 kr

Utrop: 300 kr

FICKUR, 49,5 mm, Boett nr. 125936, silver (0,800), ankargång, 8-dagarsverk, skadad urtavla, bucklor, ca 1910. etui.

2 000 kr

Utrop: 600 kr

PIERRE L´HUILLIER, Genève, damur, 19,5 x 33 mm, Cal ST 69-21, Boett nr. 424, doublé (10 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, integrerad länk, ca 1970.

325 kr

Utrop: 100 kr

LONGINES, fickur, 50 mm, Cal 37.93, Serie nr. 6699263, Boett nr. 22689/39, vitmetall, ankargång, renoverad urtavla, skadad urtavla, skadad boett, ca 1943.

350 kr

Utrop: 350 kr

C.O BASTOW, Howden, fickur, 55 mm, Serie nr. 43679, Boett nr. 43679, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, ca 1892, nyckel.

850 kr

Utrop: 400 kr

FICKUR, 60 mm, Boett nr. 85341 silver (0,800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1900.

400 kr

Utrop: 300 kr