Avslutad | Pant – Tisdag 10 januari 2017
Klockor Gant
Gant, herrur, nr. 1070, stål, quartz, dag, datum, repigt mineralglas, läderband, originalspänne
Grafik, handkolorerat äldre tryck, signerad i tryck Ebenezer Newman Downard (1849-1889), "An Apple Orchard", 31x49cm, i ram, vågigt pappaer
Litografi, signerad Lena Cronqvist (1938-), ur August Strindberg Ett Drömspel, numrerad 11/170, 53x73cm, oinramad
Färglitografi, signerad Lena Cronqvist (1938-), Figurkomposition, 53x73cm, numrerad 14/40, oinramad, uppklistrad på papp
Olja på duk, W. Chmielinski, signerad, stadsgränd i Warszawa, 49x34cm, krackelering/sprickor i färgen, i skadad ram
Olja på duk, Jan Schipper (1899-1961), Hamn (troligtvis från Rotterdam), 49x69cm, slitage, i ram