161 - 180 av 199
1...8910 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 27 oktober 2016

Klubbad för

OMEGA, fickur, 48,5 mm, Cal 40.6L.T2.15P, Serie nr. 7794622, Boett nr. 8734624, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1933.

750 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Hampden

HAMPDEN, fickur, 41,5 mm, savonett, Serie nr. 822995, Boett nr. 2694416, silver, ankargång, skadad urtavla, mönster, ca 1894.

600 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 50,5 mm, Serie nr. 4736399, Boewtt nr. 5729746, svart metall, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, ca 1916.

750 kr

Utrop: 600 kr

OMEGA, fickur, 50,5 mm, Serie nr. 5198641, Boett nr. 5995715, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1917.

800 kr

Utrop: 400 kr

FICKUR, 47 mm, Boett nr. 5687354, silver, cylindergång, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1910.

200 kr

Utrop: 150 kr

TISSOT, Navigator, GMT, Boett nr. C 554 LB, herrur, 35 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, skadad boett, läderband, ca 1985.

275 kr

Utrop: 200 kr

FICKUR, 47,5 mm, Boett nr. 17201, vitmetall, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1880.

125 kr

Utrop: 200 kr

DROTT, fickur, 49 mm, Boett nr. 101053, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1920.

375 kr

Utrop: 150 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 41,5 mm, savonett, Cal Seaside (15 stenar, 6 size), Serie nr. 15271808, Boett nr. 4758080, doublé, ankargång, skadad urtavla, mönster, ca 1906.

450 kr

Utrop: 500 kr

FICKUR, 40 mm, Boett nr. 23194, vitmetall, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, motiv, ca 1890.

200 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 49,5 mm, Cal 40.6L.T.1, Serie nr. 6626736, Boett nr. 7451118, silver, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1927.

700 kr

Utrop: 600 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 50,5 mm, Cal 630 (17 stenar, 16 size), Serie nr. 14017159, Boett nr. 93036, doublé, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, bucklor, ca 1904.

475 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Waltham

WALTHAM, fickur, 55,5 mm, Cal 825 (17 stenar, 18 size), Serie nr. 15658079, Boett nr. 313640, doublé, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1907.

325 kr

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKLAR, 14 st, i metall.

175 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 50,5 mm, Cal 19LBT1, Serie nr. 6868282, Boett nr. 7698792, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1927, kedja i vitmetall.

500 kr

Utrop: 500 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKLAR, 8 st, i metall.

100 kr

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, silver/metall, gravyr.

175 kr

Utrop: 75 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 37.93, Serie nr. 6272909, Boett nr. 2861/87, stål, ankargång, skadad urtavla, defekt, ca 1941.

600 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, "L.N.BRINK, Hallsberg", fickur, 53,5 mm, Serie nr. 4407602, Boett nr. 5084466, silver (800), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1913.

800 kr

Utrop: 500 kr

Klockor Svalan

SVALAN, Sportsman, Boett nr. 865091, herrur, 33 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, läderband, ca 1960.

250 kr

Utrop: 300 kr