141 - 160 av 199
1...78910 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 27 oktober 2016

Klubbad för

FICKUR, 51,5 mm, Boett nr. 74258, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1880, nyckel.

350 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, 49,5 mm, Boett nr. 24051, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1880, nyckel.

300 kr

Utrop: 250 kr

FICKUR, "M J Tobias, Liverpool", 47,5 mm, Boett nr. 33449, gulmetall, cylindergång, nyckeldragare, kompass, skadad urtavla, defekt, motiv, ca 1880.

225 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Cal 19LB.T1, Serie nr. 6967764, Boett nr. 7734104, silver, ankargång, skadad urtavla, buckla, ca 1927.

1 400 kr

Utrop: 600 kr

OMEGA, fickur, 50,5 mm, Cal 19LB.T1, Serie nr. 7083961, Boett nr. 7751527, silver, ankargång, skadad urtavla, monogram, bucklor, ca 1927.

750 kr

Utrop: 600 kr

Klockor Waltham

AMERICAN WALTHAM WATCH CO, fickur, 52,5 mm, savonett, Cal 20 (7 stenar, 16 size), Serie nr. 6650037, Boett nr. 226692, doublé, ankargång, skadad urtavla, ca 1896.

500 kr

Utrop: 400 kr

FICKUR, 51 mm, "Breguet", Boett nr. 24652, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1890.

600 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 50 mm, Serie nr. 4991668, Boett nr. 10375422, doublé, ankargång, skadad urtavla, boett ej signerad, monogram, ca 1915.

750 kr

Utrop: 400 kr

CHS TISSOT & FILS, fickur, 49,5 mm, savonett, Cal ETA 6498, Boett nr. 7.561.288, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, skadad boett, bygel saknas, ca 1980.

150 kr

Utrop: 75 kr

LONGINES, fickur, 50,5 mm, Cal 19.75N, Serie nr. 4065479, Boett nr. 4065479, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1922, chatelaine i gulmetall.

1 200 kr

Utrop: 400 kr

ZENITH, fickur, 52 mm,Serie nr. 2340870, Boett nr. 3072960/4818, silver, ankargång, skadad urtavla, buckla, ca 1919.

1 200 kr

Utrop: 500 kr

LEJON, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 210074, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1935.

450 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 52 mm, Serie nr. 4141417, Boett nr. 4880735, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1912.

550 kr

Utrop: 600 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4968845, Boett nr. 5832183, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1917.

800 kr

Utrop: 600 kr

CHS TISSOT & FILS, fickur, 49,5 mm, savonett, Cal ETA 6498-1, Boett nr. Y 561.210, gulmetall,, ankargång, ca 1980, kedja i gulmetall, box, ytterkartong.

OMEGA, fickur, 52,5 mm, Serie nr. 4161728, Boett nr. 4779960, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1911.

550 kr

Utrop: 500 kr

FICKUR, 53,5 mm, Boett nr. 8280, vitmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, skadad boett, bucklor, ca 1780.

425 kr

Utrop: 400 kr

FICKUR, 62,5 mm, Boett nr. 202, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1800.

950 kr

Utrop: 600 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Serie nr. 4588244, Boett nr. 5285730, silver, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, monogram, ca 1914.

550 kr

Utrop: 600 kr

Klockor Hamilton

HAMILTON, fickur, 50,5 mm, savonett, Cal 975 (17 stenar, 16 size), Serie nr. 1026902, Boett nr. 1988656, doublé, ankargång, skadad urtavla, gravyr, monogram, bucklor, ca 1913.

650 kr

Utrop: 500 kr