Avslutad | Pant – Tisdag 25 oktober 2016
Pärlcollier doserad med odlade pärlor Ø4-8mm, brv 33,0g 45cm, silverlås S835 med markasiter, slitage på pärlorna, behöver knytas om
Silvertacka, Fine Silver S999 1000g "Heraeus Edelmetalle Hanau", med avtagbart plasthölje (slitet)
Silvertacka Fine Silver S999 1000g, stämplad: "Argor Heraeus SA, Switzerland, Melter Assayer" nr: B80145, med avtagbart plasthölje (slitet)
Antima, damur, 18K i boett, quartz, datum, stållänk, går ej, graverad bakboett, buckligt lås, defekt krona, trasig säkerhetskedja
Fickur 14K Dahl A/B Malmö, manuell, refnr 1376 162494, öppen modell, gravyr på bakboett och insidan
Omega, herrur, 14K i boett, manuell, plastglas, läderarmband, graverad bakbboett, repor i glas, trög krona
Klockor Helvetia
Helvetia, damur, 18K i boett, manuell, safirglas, refnr: 1034, läderarmband (slitet), trög krona, repig boett, sliten urtavla
Tissot Seastar, herrur, 18K i boett, Ø33mm, quartz, datum, plastglas, läderarmband (slitet), repig bakboett, går ej, batteribyte krävs
Certina, herrur, 18K i boett, Ø33mm, quartz, datum, ref: EOL158928968, läderarmband, graverad bakboett, garantikort (Nymans Ur), manual, box samt ytterkartong
Klockor Gant
Gant, herrur, quartz, stål, datum, Ø37mm, nr:1092, brunt läderarmband (slitet), går ej, batteribyte krävs
Klockor Festina
Festina Chrono Bike, herrur, quartz, stål, chronograph, datum, nr: F16599, trasig framboett, sliten bakboett, repor i glas, slitet viklås