Skedar 9st S830 92,0g 100mm
Utrop: 425 kr
Skedar 14st S830 179,2g 125mm, graverade
Utrop: 850 kr
Skedar 3st S830 38,7g 120mm
Utrop: 200 kr
Kompottsked S830 18,4g 141mm
Utrop: 100 kr
Knivar 12st Skaft i S800 och blad i stål Brv: 743,2g 230mm
Utrop: 750 kr
Gafflar 12st S800 680,8g 200mm
Utrop: 3 300 kr
Skedar 12st S800 636,8g 195mm
Utrop: 3 000 kr
Uppläggningsbestick S800 211,9g 226mm 247mm
Utrop: 1 100 kr
Såsslev S830 59,5g 168mm Prins Albert
Utrop: 275 kr
Uppläggningssked S830 86,8g 210mm Prins Albert
Skedar 6st S800 61,8g 91mm
Utrop: 300 kr
Skedar 7st S800 70,8g 90mm
Utrop: 350 kr
Smörkniv S800 i skaftet och bladet i stål 53,5g 172mm
Utrop: 75 kr
Fiskbestick gaffel 181mm och kniv 216mm S830 113,4g
Utrop: 550 kr
Tårtspade S830 74,0g 245mm Prins Albert
Utrop: 375 kr
Skedar 12st S800 114,3g 90mm
Matsked S800 41,8g 182mm Rosenholm
Sked S800 35,7g 150mm
Vas S925 253,3g 143mm Wiwen Nilsson, år 1966 (Q9)
Utrop: 6 000 kr
Cocktailbägare 2st Wiwen Nilsson H: 6,5cm, konisk form med rund fot. Stämplade AN, Z9 (1974 )Mindre repor förekommer främst på undersidan av foten
Utrop: 2 400 kr
Tisdag 20 sep 2016