Avslutad | Aficionado – Torsdag 15 september 2016
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, 1 Krone, 1893, Norge, slitagemässig kvalité ca 1/1+ men med skador, diameter 25 mm, vikt 7,4 g.
MESSENGER/PORTFÖLJ, BARON, brunt tyg, brunt läder, 40c30x14cm, uttagbar innerportfölj, 37x27x5cm,
RESVÄSKA, MCM, Nomad Trolley Cabin, svart nylon, svart läder 50x32x20cm, 2 hjul, teleskophandtag, inredd med cd-fodral, penhållare, korthållre, nyckelring.
Accessoarer Scarves
HALSDUK, MULBERRY, 90% merino, 10% cashmere 180x30cm, brunröd, rutig grön, lila,
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, RB 4165 710/13, "Justin", brunmelerade bågar, bruna glas, putsduk, etui
PORTFÖLJ, CHRISTIAN DIOR, vintage, marinblått läder, monogram i marin/vitt, beslag i vitmetall, 43x33x10cm, kombinationslås (1-9-0)
PORTFÖLJ/PORTFOLIO, MULBERRY, ljusbrunt präglat läder (kongo), dragkedja 35x26x4cm
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, GUCCI, mörkbrunt reptilläder, 3st kontokortsfack, mynt, sedel, 11x9,5x1,5cm, visst slitage.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, GUCCI, monogram canvas, beige, brun, 11x9x2cm, 3st kontokortafack, mynt, sedel, slitage på hörnen.
Accessoarer Pennor
PENNOR, MONTBLANC, Masterpiece, 144G, 2st, resevoar, stift 14K stift, grön och svartmelerad resin, etui.
Accessoarer Slipsar
SLIPSAR, J. PRESS, 2st 100% siden, grön/vitrandig, mörblå/ vitrandig, bredd 7,5cm
Medaljer Ordenstecken
SLÄPA, guld / silver, emalj, Kronorden samt Isabella den Katolskas orden (med skadad emalj), Italien och Spanien, total vikt 61,2 g, observera att skicket på baksidan av den italienska medaljen inte kunnat granskats ordentligt då den är fastsydd mot tyget.