Avslutad | Aficionado – Torsdag 15 september 2016
Medaljer Ordenstecken
RIDDARTECKEN, förgyllt silver, emalj, Svärdsorden, bredd 39 mm, vikt med band 19,0 g, originaletui.
Mynt Utländska mynt
MYNT, silver, 2 Kronoer, 1900, Norge, kvalité ca 1/1+, diameter 31 mm, vikt 14,8 g.
Mynt Sedel
SEDLAR, 5 st 100 kr 1943-1960 ca 1 - 1+, 6 st 50 kr ca 1+ - 01, 1946-1953, 5 st 10 kr 1955-1979 (en stjärnmärkt) ca 1+ - 0, 8 st 5 kr 1948-1977 ca 1 - 0.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Cross body, damier ebene, canvas, axelrem i nylon, 25x25x2cm, dustbag
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, Bausch & Lomb, W1911 XSAS, bågar i gulmetall bruna glas, etui (ej tillhörande)
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, Bausch & Lomb, BL, USA, bågar i gulmetall svarta glas, etui
Accessoarer Scarves
POCHETTE, HERMÈS, Brides de gala, Hugo Grykar, 100% siden, 42x42cm, svart, grå, guld, originalkartong
Accessoarer Scarves
POCHETTE, HERMÈS, Eperon d´Or, Henri d´Origny, 100% siden, 42x42cm, grå, brun, guld, fläckar, originalask.
BAG, LÄKARVÄSKA, LOUIS CHIRTE, brunt läder, 48x33x 25cm, spännet kan låsas med nyckel, dustbag.
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, Aviator Large metal, 001/33, brunt glas, bågar i gulmetall, etui, lite repor
SOLGLASÖGON, RAY-BAN, Aviator large metal, RB 3025, gågar i gulmetall, svart glas, etui, lite repor
Accessoarer Pennor
PENNA, MONTBLANC, Meisterstück, resevoar, svart resin, stift i 14K patroner, etui,
DOKUMENTPORTFÖLJ, LOUIS VUITTON, Porte Document, taiga läder, grönt, 35x26x3cm, fodret i lilla facket behövs bytas
PORTFÖLJ, LOUIS VUITTON, Porte-Documents voyage GM, macassar, monogram canvas, svart läder, 40x30x12cm, axelrem i svart tyg, går att placera på teleskophandtaget på en Pegase.
BAG, LOUIS VUITTON, Keepall 55, bandouliere, monogram canvas, 55x26x32cm, dustbag, axelrem saknas
Accessoarer Agendor
AGENDA, LOUIS VUITTON, Small ring agenda cover, svart läder, 14x10x1,5cm, 3 kontokortsfack, lite repor.
BAG, LOUIS VUITTON, Keepall 55, monogram canvas, 55x26x30cm, lås samt nyckel saknas