Avslutad | Pant – Tisdag 16 augusti 2016
Musikinstrument Träblås
Altsaxofon Alpha by Trevor James med guldfärgad pläterad kropp, pärlemoknappar. Lämplig spelålder 7-10år. 1,9kg förenklad mekanik. Ligger i hårt fodral.
Golvvas, stengods design Gunnar Nylund Rörstrand brun glasyr 61cm skada i stengods nere vid fot och 2 mitt på bältet, slitage runt bältet och liten repa på hals
Porslinsfat på fot Rörstrand Ø225mm plus öron med gulddekor(något slitet) spricka på ena sidan
Porslin Rörstrand m gulddekor(sliet) 3 Mattallrikar Ø257mm, 3 förrättstallrikar Ø220mm (flisa på baksida,spricka på framsidan på ett fat) 3 assietter Ø183mm (nagg m 2 sprickor på 1 fat) 3 Djupa tallrikar Ø256mm 1 Fat på fot Ø180mm plus öron(1 spricka)
Solglasögon Ray-Ban Round 3447 med guldfärgade metallbågar(tuggade missfärgade öronbågar)