Skål 1st , Hackefors, Ø23cm
Utrop: 75 kr
Figurin, JIE Gantofta, kvinna med barn, höjd 21cm
Utrop: 50 kr
Ljusstake 1st, Figuriner 2st
Figurin, Stockholms glasbruk Skansen, design Ture Berlund, höjd 6cm
Figurin, FM konstglas Ronneby Sweden, höjd 7cm, längd 17cm
Bordsur, fungerar ej, slitet, bucklig lucka, stötskador, med nyckel
Brosch S925 14,0g
Utrop: 200 kr
Kaffeskedar 11st, S830 154,5g 120mm, modell Prinsess, i ask
Utrop: 500 kr
Kaffeskedar 3st S830 44,7g 124mm, modell Viktoria
Utrop: 150 kr
Vas, Orrefors, modell Fleur, höjd 18,5cm, repig och naggad
Skål, Orrefors, modell Fleur, höjd 11,5cm Ø16cm, repig i botten
Bordslyster 1 par, på marmor-socklar, med prismor
Utrop: 375 kr
Kaffekoppar 7st, Gustavsberg, design Stig Lindberg, modell Blå Husar, glasyrdefekter
Utrop: 425 kr
Solglasögon, Odd Molly, modell M21 9317, i Timberlandfodral
Ring 18K 1,5g, skev, med sten
Utrop: 450 kr
Vas, Skruf, Lars Hellsten, höjd:13cm, nagg i kantenn
Skål i glas, höjd:6,5cm Ø13,5cm
Skål i glas, hjöd:9cm Ø12,5cm, julmotiv
Skål i glas, höjd:6,5cm
Figuriner 2st. en i glas, höjd:12cm, en i stengods, höjd:10cm
Tisdag 16 aug 2016