401 - 420 av 668
1...202122...34 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 2 juni 2016

Klubbad för

Klockor Festina

FESTINA, damur, 30 mm, Boett nr. 16172, stål, quartz, mineralglas, datum, originallänk, viklås, ca 2005.

275 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Christian Bernard

CHRISTIAN BERNARD, Paris, damur, 22,5 mm, stål, quartz (går ej), mineralglas, skadad urtavla, strass, integrerad originallänk, ca 1995.

75 kr

Utrop: 250 kr

SEIKO, herrur, 35 mm, Serie nr. 966082, Boett nr. 7545-7030, stål, quartz, plexiglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, ca 1986.

425 kr

Utrop: 400 kr

OMEGA, mormorsur, 35,5 mm, "Röd tolva", Serie nr. 5214127, Boett nr. 5931221, silver (0,900), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1917.

700 kr

Utrop: 400 kr

HELSA, Data, Cal EB 8800, Boett nr. 4406, herrur, 40 mm, vitmetall, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, läderband, ca 1970.

750 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, damur, 17 mm, Cal 244, Serie nr. 13350081, Ref nr. WK 2702, Boett nr. 2702-1 C, doublé (80 micron), manuell, plexiglas, skadad urtavla, defekt, formverk, ca 1952.

250 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Antima

LÄDERBAND, till Antima herrur, brunt, bredd 18/16 mm, originalspänne i doublé.

150 kr

Utrop: 175 kr

Klocktillbehör Övriga klockor

LÄDERBAND, till herrur, svart, bredd 18/16 mm, spänne i doublé.

225 kr

Utrop: 125 kr

Klocktillbehör Eterna

LÄDERBAND, till Eterna herrur, brunt, bredd 18/16 mm, originalspänne i doublé.

225 kr

Utrop: 225 kr

Klocktillbehör Eterna

225 kr

Utrop: 225 kr

Klocktillbehör Eterna

200 kr

Utrop: 225 kr

Klocktillbehör Eterna

200 kr

Utrop: 225 kr

Klockor Gucci

GUCCI, damur, 26 mm, Ref nr. 11/12.2, Boett nr. 1804867, doublé, quartz, mineralglas, skadad urtavla, skadad boett, integrerad originallänk (skadad), längd 155 mm, ca 2000.

175 kr

Utrop: 150 kr

SERVICEETUI, till Breitling armbandsur, svart, 103 x 78 x 96 mm, ca 2010.

300 kr

Utrop: 175 kr

OMEGA, "AD Nyman, Vesteras Imp" fickur, 52 mm, Boett nr. 4512273, silver, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1909, fickurskedja i vitmetall.

500 kr

Utrop: 300 kr

MORA, mormorsur, 36 mm, Serie nr. 4773782, Boett nr. 5690658, silver (900), ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1910, kedja i metall.

275 kr

Utrop: 150 kr

FICKUR, "SUF", 51 mm, Boett nr. 570289, silver (800), ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, gravyr, bucklor, ca 1925.

300 kr

Utrop: 200 kr

Klockor Tärnan

TÄRNAN, herrur, 34,5 mm, Boett nr. 135474 / 17554, stål, manuell, plexiglas, liten sekundvisare, skadad urtavla, ca 1955, metallänk ej original.

50 kr

Utrop: 250 kr

CERTINA, Club 2000, Cal 25-651, Ref nr. 913.3543.42, herrur, 36,5 x 36 (43,5) mm, stål, automatisk, plexiglas (skadat), datum, skadad urtavla, ca 1970, metallänk ej original.

125 kr

Utrop: 250 kr

CERTINA, DS, Titanium, Boett nr. 113.7170.11, herrur, 34 mm, bicolour, quartz, safirglas, datum, skadad urtavla, originallänk, viklås, längd 165 mm, ca 1995.

100 kr

Utrop: 450 kr