Avslutad | Aficionado – Torsdag 23 juni 2016
Accessoarer Bälten
SKÄRP, BARRY KIESELSTEIN-CORD, Vintage från 80-talet, Winchetser buckle, 4 piece ranger, spänne i sterling silver, svart präglat läder, längd 90cm, dustbag, kvitto, inköpt på Bergdorf Goodman 1989-11-28
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, 50 Öre, 1899, Oscar II, kvalité ca 1+/01, diameter 22 mm, vikt 5,0 g.
Mynt Svenska mynt
3 MYNT, koppar, 1 Öre SM, 1629-1630, kvalité ca 1? - 1+, ett kantex, total vikt 87,7 g.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Lv Cup, marinblå canvas, vitmetall detaljer, 27x24x2cm, visst slitage på hörnen.
Accessoarer Agendor
AGENDA, LOUIS VUITTON, Agende de Poche, Cuir Nomade, 9x16cm, adressbok, notes, sprucket inuti, dustbag, originalkartong.
SOLGLASÖGON, DUNHILL, 5814 D7003 B 145, brun och vitmelerade bågar, bruna glas, putsduk, etui, ytterkartong.
Accessoarer Plånböcker
PLÅNBOK, GUCCI, mörkbrunt reptilläder, 3st kontokortsfack, mynt, sedel, 11x9,5x1,5cm, visst slitage.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Keepall 60, bandoulierer monogram canvas, 60x30x26cm, avtagbar axelrem i nylon.
PORTFÖLJ, LOUIS VUITTON, Ordinateur Odessa, svart taiga läder, 37x31x8cm, avtagbar axelrem i nylon.
SOLGLASÖGON, PAUL SMITH, PM 4045-S 5060/11, svarta bågar, svarta glas, etui.
RESEGARDEROB, LOUIS VUITTON, Garmentbag, 2 galgar, vinrött taiga läder, vintrött tyg, 51x55x13cm, avtagbar axelrem,
RESVÄSKA, LOUIS VUITTON, Ricky, Monogram Glacé, mörkbrunt läder, 47x37x14cm, axelrem i nylon.
RESVÄSKA, YSL, vintage, svart tyg (lite blekt) brunt läder, två fack, 70x48x18cm, några fläckar. ca 1970.
VÄSKA, LOUIS VUITTON, Sac Excursion, monogram canvas, 24x32x15cm, gjordes för att ha skor i.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, Riksdaler, 1834, Karl XIV Johan, kvalité ca 1+, mindre kantskada, diameter 39 mm, vikt 33,6 g.
Mynt Svenska mynt
MYNT, silver, Riksdaler, 1782, Gustav III, kvalité ca 1/1+, diameter 41 mm, vikt 29,1 g.