361 - 380 av 1 159
1...181920...58 Gå till
Just nu klubbas Smyckekvaliten i Stockholm. Gå in här

Avslutad | Pant – Tisdag 8 mars 2016

Klubbad för

Set S830, 163,4g, Kniv, gaffel och sked, i ask, graverade, 1843

Utrop: 400 kr

Såsslev S830, 50,5g, 190mm, Gammal Fransk, bucklor, 1872

150 kr

Utrop: 200 kr

Kaffekanna, Sockerskål, Gräddkanna S835, 597,8g, höjd 15,5cm, 7cm, 5,5cm, 1933

1 800 kr

Utrop: 1 800 kr

Fat S830, 121g, längd 175mm, 1933

350 kr

Utrop: 375 kr

Sockertång S830, 14,9g, 92mm

75 kr

Utrop: 75 kr

Kaffeskedar 8st S830, 76,6g, 113mm

200 kr

Utrop: 250 kr

Soppslev, S830, 145,6g, 325mm, graverad, 1920

900 kr

Utrop: 450 kr

Moccaskedar 6st S830, 67,4g, 102mm, Rosen,

175 kr

Utrop: 225 kr

Askfat 2st S830, 65,1g

200 kr

Utrop: 200 kr

Skål S830, 9,6g, höjd 2,6cm

75 kr

Utrop: 50 kr

Dosa S835, 35,5g, längd 6,6cm

250 kr

Utrop: 125 kr

Figurin S830, 28,5g, höjd 2,5cm

375 kr

Utrop: 100 kr

Figurin S835, 23,5g, höjd 2,5cm

125 kr

Utrop: 75 kr

Sked S830, 19,3g, 138mm

50 kr

Utrop: 75 kr

Sked S830, 13,4g, 112mm, Lappmodell

100 kr

Utrop: 75 kr

Parti silver 830, 22,7g, graverat

75 kr

Utrop: 75 kr

Fotogenlampa, mässing/ glas, Karlskrona lampfabrik, defekt hållare för kupan, höjd bas 32cm

350 kr

Utrop: 425 kr

Olja på duk, Urpo Purhonen, -67, 37x80cm

150 kr

Utrop: 200 kr

Pastell, Gustav Alexanderson (1901-1976), "Södervy", 26x37cm, i ram och glas, tejpen lossat på baksidan

225 kr

Utrop: 150 kr

Textiltavla, Märta Alexanderson (1895-1978), "Flora", 65x39cm, smutsfläckar, i skadad ram och glas

125 kr

Utrop: 125 kr