Avslutad | Pant – Tisdag 8 mars 2016
Klubbad för
Skål, Kosta Boda, Bertil Vallien, signerad Kosta Boda B Vallien 69251, höjd 10cm, Ø15,5cm
Skål, Kosta Boda, Bertil Vallien, signerad Kosta Boda B. Vallien 59252, höjd 12cm, Ø21,5cm
Glas, Kost Boda, Kjell Engman, signerat 8 KEN AT 952009-500 kosta Boda K Engman Atelje, höjd 22,5cm
Jubileumsljusstakar ett par, Skultuna, Peder Lamm, svart marquina marmor och mässing, höjd 24,5cm, i kartong
Kristallkrona el, med prismor, Ø24cm, höjd ca.35cm, skador, lösa, kontakt lös, buckla på sladdgömman
Blandteknik, Margareta Carlstedt (1934-), "Gäster utanför sjöstugan", 18x24cm, i ram och glas