361 - 380 av 918
1...181920...46 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 2 februari 2016

Klubbad för

Skål, Gustavsberg Josef Ekberg, målade gulddetaljer, Ø ca30cm

2 200 kr

Utrop: 750 kr

Vas, Gustavsberg Josef Ekberg 1926, kermik, målade gulddetaljer Ø16cm

1 500 kr

Utrop: 375 kr

Vas, slipad kristall, höjd 21cm

325 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Bordsur

Bordsur, Georg Jensen, alarmfunktion, svart

475 kr

Utrop: 500 kr

Ask, med lock, Georg Jensen Living, i stål

275 kr

Utrop: 200 kr

Figurin, Gustavsberg, keramik, höjd 15,5cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Klockor Bordsur

Bordsur, Georg Jensen, ej funktionstestad

275 kr

Utrop: 300 kr

Dosor, 2st i marmor, Fat i marmor längd 30cm

125 kr

Utrop: 100 kr

Mortel, i marmor, smånagg höjd: 10cm

125 kr

Utrop: 75 kr

Minivaser, 2st glaserat stengods ca 10cm

125 kr

Utrop: 50 kr

Minivaser, 4st, Pauli Mölle höjd: 11cm

300 kr

Utrop: 50 kr

Minivas, Kosta Boda Bertil Vallien, höjd 10cm

225 kr

Utrop: 125 kr

Minivas, glaserat stengods, höjd 12cm, Figurin, Rosenthal hund, höjd 16cm

125 kr

Utrop: 75 kr

Skor, i keramik, lila färg, längd 20cm

25 kr

Utrop: 50 kr

Vas och Kaffekanna, Rosenthal Björn Wiinblad, porslin,

350 kr

Utrop: 75 kr

Parti, tre delar kopparföremål, skål Åfors, skål med lock, glasfigurin Ronneby

50 kr

Utrop: 50 kr

Kaffekanna, Gäfle, höjd 20cm, ljusblå med gulddetaljer, bruksslitage

300 kr

Utrop: 75 kr

Kaffekanna, Gustafsberg, höjd 20cm, gulddetaljer, bruksslitage

Utrop: 75 kr

Koppar, 2st med fat, Sockerskål ej tillhörande

25 kr

Utrop: 50 kr

Terrin, porslin, Gustavsberg Classic Flair, med lock

100 kr

Utrop: 125 kr