Skål, Gustavsberg Josef Ekberg, målade gulddetaljer, Ø ca30cm
Utrop: 750 kr
Vas, Gustavsberg Josef Ekberg 1926, kermik, målade gulddetaljer Ø16cm
Utrop: 375 kr
Vas, slipad kristall, höjd 21cm
Utrop: 75 kr
Bordsur, Georg Jensen, alarmfunktion, svart
Utrop: 500 kr
Ask, med lock, Georg Jensen Living, i stål
Utrop: 200 kr
Figurin, Gustavsberg, keramik, höjd 15,5cm
Utrop: 50 kr
Bordsur, Georg Jensen, ej funktionstestad
Utrop: 300 kr
Dosor, 2st i marmor, Fat i marmor längd 30cm
Utrop: 100 kr
Mortel, i marmor, smånagg höjd: 10cm
Minivaser, 2st glaserat stengods ca 10cm
Minivaser, 4st, Pauli Mölle höjd: 11cm
Minivas, Kosta Boda Bertil Vallien, höjd 10cm
Utrop: 125 kr
Minivas, glaserat stengods, höjd 12cm, Figurin, Rosenthal hund, höjd 16cm
Skor, i keramik, lila färg, längd 20cm
Vas och Kaffekanna, Rosenthal Björn Wiinblad, porslin,
Parti, tre delar kopparföremål, skål Åfors, skål med lock, glasfigurin Ronneby
Kaffekanna, Gäfle, höjd 20cm, ljusblå med gulddetaljer, bruksslitage
Kaffekanna, Gustafsberg, höjd 20cm, gulddetaljer, bruksslitage
Koppar, 2st med fat, Sockerskål ej tillhörande
Terrin, porslin, Gustavsberg Classic Flair, med lock
Tisdag 2 feb 2016