341 - 360 av 918
1...171819...46 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 2 februari 2016

Klubbad för

Kaffeskedar, 6st S813 förgyllda, en udda 72,9g

Utrop: 250 kr

Mjölkkanna, S800 12cm 156,6g

400 kr

Utrop: 500 kr

Fruktskål, med handtag S800 Ø27 693,9g

Utrop: 2 600 kr

Skål, på fat, i nysilver, missfärgad, 436,6g

100 kr

Utrop: 125 kr

Kaffeskedar, 5st S800 126mm 89,7g i etui

Utrop: 350 kr

Moccasked, S800 116mm 12,1g

25 kr

Utrop: 50 kr

Pärlcollier, treradigt, metallås

100 kr

Utrop: 125 kr

Pärlcollier 2st 45cm resp 48cm odlade sötvattenspärlor med metallås

150 kr

Utrop: 200 kr

Bricka, i silver S800, ena handtaget löst, 56,5cm inkl handtag, skador 843g

2 500 kr

Utrop: 2 600 kr

Bestick, WMF Royal Chippendale, 24 delar, 6st matgafflar, 6st matknivar, 6st matskedar, 6st kaffeskedar, i orginalkartong

2 200 kr

Utrop: 600 kr

Moccaskedar, 12st 110mm S800 149,4g

Utrop: 4 500 kr

Kaffeskedar, Rosenholm, 12st 120mm S830 190,7g

550 kr

Utrop: 600 kr

Kaffeskedar, 5st Rosenholm 120mm S830 76,7g

225 kr

Utrop: 250 kr

Armring med sten, öppningsbar, S925 Ø6cm 15,8g

500 kr

Utrop: 300 kr

Klockor Raymond Weil

Raymond Weil, herrur, double, quartz, safirglas, nr: 5723, utan länk

Utrop: 600 kr

Väggtavlor, 6st Nymölle Denmark Björn Wiinblad Ø15cm, porslin

200 kr

Utrop: 250 kr

Fat, Gustavsberg, flintporslin Piazza Ø27,5cm

100 kr

Utrop: 100 kr

Kaffekanna, med lock, i porslin

25 kr

Utrop: 50 kr

Vas, Orrefors, höjd 13cm

200 kr

Utrop: 75 kr

Vas, Gustavsberg 1930, keramik, 21cm

600 kr

Utrop: 600 kr