321 - 340 av 924
1...161718...47 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 12 januari 2016

Klubbad för

Bestick 5st S830, 240,7g, Symfoni

Utrop: 700 kr

Bestick 2st S830, 89,9g, gammal Fransk, gaffel 175mm, kniv 185mm

200 kr

Utrop: 250 kr

Bestick 2st S830, 87,6g, Eva, gaffel 180mm, kniv 230mm

Utrop: 250 kr

Kamera, Hasselblad, 503cx, med objektiv carl zeiss snr.1850568, och objektiv hasselblad carl zeiss snr.6382409, i väska

6 800 kr

Utrop: 6 000 kr

Tuschteckning, Einer Nerman (1888-1983), "John Mc Cormack", 39x26cm, i ram och glas

Utrop: 750 kr

Tuschteckning, Einar Nerman (1888-1983), text i blyerts Spie Hippodrome, R.H. Gillespie, 34,5x49cm, ram och glas

Utrop: 750 kr

Grafik, Stig Claesson (Slas) (1928-2008), 80/300, signerad -69, 29x39cm, i ram och glas

1 000 kr

Utrop: 850 kr

Blandteknik, Artur Sjögren, signerad -96, skog i månljus, 23,5x15cm, i ram och glas

Utrop: 375 kr

Olja på duk, okänd konstnär, signerad St. Tropez 1939, 32x45cm, i skadad ram

700 kr

Utrop: 50 kr

Akvarell, oläslig signatur, Slussen, 34x49cm, i ram och glas

650 kr

Utrop: 125 kr

Stockholmskarta, 1836, CLARKE, W. B, Stockholm. Published under the Superintendence of the Society for the Diffusion of Useful Knowledge. London 1836, 33x40cm, i ram och glas

2 000 kr

Utrop: 750 kr

Parti silver 830, 249,3g, graverat

650 kr

Utrop: 800 kr

Parti guld 18K 14,7g, skadat, graverat

Utrop: 3 500 kr

Parti silver 830, 419,7g, graverat, skadat, en del trä

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Mynt Övrigt

Plakett 18K 1,7g

350 kr

Utrop: 425 kr

Mynt Övrigt

Mynt 20K 2,1g

500 kr

Utrop: 600 kr

Mynt Övrigt

Plakett 22K 3,9g

1 100 kr

Utrop: 1 200 kr

Ring silver 13,8g Ø18¼ design Giertta

1 300 kr

Utrop: 300 kr

Omega, fickur, S800, två boetter, snr.7785563, boettnr8208719, skadat plastglas, med klockkedja metall

750 kr

Utrop: 375 kr

Zenith, fickur, S800, en boett, snr.2313477, boettnr.3070887 2745, graverat, skadad urtavla, skadat plastglas

250 kr

Utrop: 200 kr