321 - 340 av 576
1...161718...29 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 7 januari 2016

Klubbad för

Klocktillbehör Fickur

FICKURSSTÄLL, trä, 190 x 81 x 39 mm.

75 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSSTÄLL, vitmetall, 97 x 117 x 79 mm, skadad.

350 kr

Utrop: 75 kr

Klockor Nilax

NILAX, Saab, Cal ETA 2789, Boett nr. 5045/621 DD, herrur, 36,5 mm, stål, automatisk, plexiglas, dag (svenska), datum, skadad urtavla, ca 1970, metallänk ej original.

450 kr

Utrop: 400 kr

HÄNGUR, 3 st. Nilax, Inex, quartz / manuella, skadade.

125 kr

Utrop: 75 kr

DAMUR, 6 st. Örnen, Leijona, Birka, Svalan, Ardath, stål / vitmetall, manuella, plexiglas, skadade.

75 kr

Utrop: 100 kr

ARMBANDSUR, 4 st. damur / herrur, doublé, quartz (går ej), skadade.

100 kr

Utrop: 75 kr

DAMUR, 6 st. doublé, manuella, plexiglas, skadade.

150 kr

Utrop: 75 kr

200 kr

Utrop: 75 kr

DAMUR, 5 st. doublé, manuella, plexiglas, skadade.

200 kr

Utrop: 75 kr

DAMUR, 5 st. doublé, manuella, plexiglas, skadade, läderband.

100 kr

Utrop: 75 kr

DAMUR, 6 st. doublé, skadade.

125 kr

Utrop: 75 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSETUI, "Knut Gelhaar, Inneh. Fritz Gelhaar, Tegnérgatan 16, Stockholm", 116 x 99 x 29 mm, skadat, ca 1936, läderpåse.

175 kr

Utrop: 125 kr

ZENITH, fickur, 44 mm, Serie nr. 3057105, Boett nr. 8098067, vitmetall, ankargång, skadad urtavla, ca 1935, läderpåse.

400 kr

Utrop: 500 kr

SEIKO, Bell-Matic, Cal 4006 A, Serie nr. 672992, Boett nr. 4006-6060, herrur, 39 mm, stål, automatisk, plexiglas, dag, datum, alarm, skadad urtavla, defekt, läderband, ca 1976.

450 kr

Utrop: 400 kr

Klockor Chopard

L.U.C. fickur, 50 mm, Boett nr. 77475, silver, ankargång, nyckeldragare, ej signerad urtavla, skadad urtavla, mönster, gravyr, bucklor, ca 1890.

600 kr

Utrop: 350 kr

CERTINA, T + C, Town and Country, Cal 25-661, Ref nr. 5301.225, Boett nr. 8204284, herrur, 37 x 34 mm, stål, manuell, plexiglas, datum, skadad urtavla, defekt, läderband, originalspänne, ca 1969.

425 kr

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Sjöö Sandström

LÄNKBIT, till Sjöö Sandström damur, stål, 14 mm, inklusive skruv.

Utrop: 125 kr

FICKUR, 51 mm, Boett nr. 68724, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1890, nyckel.

225 kr

Utrop: 200 kr

ZENITH, fickur, 54 mm, Boett nr. 2649853, silver, ankargång, urtavla ej signerad, skadad urtavla, urverk ej signerat, ca 1910 , kedja i vitmetall.

150 kr

Utrop: 400 kr

FICKUR, 51 mm, Boett nr. 34028, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1935.

175 kr

Utrop: 150 kr