Klackring 18K 13g, med stenar, skev, skadad sten, repig
Utrop: 3 300 kr
Örhängen 18K tvåfärgade 8,5g, med stenar, med clips
Utrop: 2 700 kr
Ring 10K 2,3g, med diamanter 5xca0,04ct med skador och inneslutningar, något skev
Utrop: 300 kr
Ring 18K 1,2g, med stenar, skev, saknar stenar
Hänge 18K 2,9g, stjärna, med stenar och pärla, 1 sten skev, skador på pärla
Utrop: 750 kr
Örhängen 1 par 18K 1,7g, med stenar
Utrop: 550 kr
Hänge 18K 0,8g, bokstav S
Utrop: 250 kr
Ring 18K tvåfärgat 2,5g Ø17¾, sliten
Utrop: 700 kr
Örhänge 1st udda 18K 0,7g, med sten, defekt
Utrop: 200 kr
Halskedja Pansar 18K 1,2g, defekt med knutar, lagning
Örhängen 1 par S925 1,2g, tro hopp och kärlek
Utrop: 50 kr
Hänge S925 1,6g, tro hopp och kärlek
Halskedja Pansar S925 1,4g 45,5cm & 40cm
Örhängen 1 par S925 2,1g, defekta, missfärgningar
Hänge 18K tvåfärgad 0,5g, med liten diamant
Ring 18K vitguld 2,7g Ø17, slät
Utrop: 1 100 kr
Parti guld 18K 17,4g, med sten, pärla och diamanter, skevt, repor, saknar diamant,
Utrop: 4 400 kr
Klackring 18K tvåfärgad 10,4g, skev
Utrop: 2 600 kr
Ring 18K 3g, med stenar, skev
Utrop: 800 kr
Halssmycke 14K 15,6g, något skev
Tisdag 24 nov 2015