461 - 480 av 1 505
1...232425...76 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 17 november 2015

Klubbad för

Grafik, Salvador Dali (1904-1989), signerad och numrerad 237/250, 40x25cm, i ram och glas

5 100 kr

Utrop: 4 800 kr

Olja på duk, Ola Rosling (1961-2010), "Catwalk", signerad OR, 65,5x42cm, i ram

1 100 kr

Utrop: 1 400 kr

Grafik, Bengt Landin (1933-), signerad EA. 1973, 72x56cm, i ram och glas

800 kr

Utrop: 1 000 kr

Olja + akryl på pannå, Margareta Carlstedt (1934-), "Molnig kust", 42x54cm, i fuktskadad ram

350 kr

Utrop: 425 kr

Grafik, Sixten Carlsson (1899-1973), Idrottsbyggnaden Eskilstuna, 17,5x32,5cm, i ram och glas

75 kr

Utrop: 75 kr

Musikinstrument Övrigt

Knappdragspel, Hagström, Accordia Royal, nr.7796, skador, i fodral

375 kr

Utrop: 500 kr

Halvakustisk gitarr, Epiphone, Emperor, Joe Pass, snr.S01123346, i hårt skadad fodral

2 500 kr

Utrop: 2 800 kr

Musikinstrument Övrigt

Elbas, Squier, Jazz bass, snr.ICS11111784, i mjukt fodral

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Taklampa, metall med prismor, el, Ø41,5cm

850 kr

Utrop: 700 kr

Figurin, Orrefors, höjd 13,5cm, design Olle Alberius, i ask

175 kr

Utrop: 75 kr

Snapsglas 2st, design Helena Gibson, höjd 15cm

200 kr

Utrop: 250 kr

Kanna, Kosta Boda, Ulrica Hydman Vallien, signerad Kosta Boda artist coll Ulrica HV 88012, höjd 8cm,

200 kr

Utrop: 125 kr

Skål, Boda, Bertil Vallien, signerad Boda artist coll B Vallien 58010, höjd 5cm

200 kr

Utrop: 125 kr

Kanna, glas, höjd 20cm, skada i hals

25 kr

Utrop: 50 kr

Ljusstakar 2st, Tenn, höjd 9cm

75 kr

Utrop: 75 kr

Punschkoppar 2st, Scandia Tenn, Karlshamn, höjd 3,7cm, i låda

Utrop: 125 kr

Utrop: 125 kr

Dalahäst, Nils Olsson hemslöjd AB, höjd 20,5cm

375 kr

Utrop: 250 kr

Kaffekoppar med fat 3st, Royal Copenhagen, Musselmalet,

Utrop: 500 kr

Assietter 4st, Royal Copenhagen, Musselmalet, Ø14,8cm

650 kr

Utrop: 250 kr