481 - 500 av 608
1...242526...31 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 december 2015

Klubbad för

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, gulmetall/stål, 50 mm, ca 1880.

50 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, gulmetall/stål, 49,5 mm, ca 1850.

50 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, guld/stål (hänge i gulmetall), 32 mm, ca 1840.

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, gulmetall, 51,5 mm, ca 1890.

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, gulmetall/stål, 64,5 mm, kedja, gulmetall 335 mm, 1800-tal.

225 kr

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, silver, 62 x 24,5 mm, skadad, ca 1836, fickurskedja, silver, 310 mm, ca 1840, totalvikt (nyckel och kedja) 25 gram.

300 kr

Utrop: 400 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, silver, 48,5 x 22,5 mm, ca 1866.

Utrop: 250 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, silver, 53 mm, ca 1880.

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, silver, 34,5 mm, ca 1830.

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, silver, 37 mm, ca 1830.

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, förgyllt silver, 54,5 x 19 mm, ca 1843.

100 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, 65 x 35 mm, silver, med "Calendeurm Perpetum", ca 1780, kedja i vitmetall.

1 100 kr

Utrop: 1 300 kr

ESQUIVILLION, A Geneve, fickur 48,5 mm, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, mönster, motiv, bucklor, ca 1800.

275 kr

Utrop: 450 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKLAR, 8 st., gulmetall/stål, olika storlekar.

275 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Fickur

250 kr

Utrop: 300 kr

FICKUR, 53,5 mm, Boett nr. 15207, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, motiv, gravyr, bucklor, ca 1880.

125 kr

Utrop: 200 kr

OMEGA, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 3444817, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1906.

750 kr

Utrop: 650 kr

MORMORSUR, 37 mm, Boett nr. 2668, silver, cylindergång, skadad urtavla, mönster, bucklor, ca 1910.

150 kr

Utrop: 150 kr

OMEGA, fickur, 51 mm, Boett nr. 3960274, silver, ankargång, skadad urtavla, defekt, monogram, bucklor, ca 1907.

750 kr

Utrop: 500 kr

LONGINES, fickur, 53,5 mm, Serie nr. 1489685, Boett nr. 1489685, silver, ankargång, skadad urtavla, ca 1903.

700 kr

Utrop: 600 kr