461 - 480 av 608
1...232425...31 Gå till

Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 3 december 2015

Klubbad för

MAUTHE, väckarur, 103 x 82 x 30 mm, gulmetall, mekanisk, skadad urtavla, skadad boett, ca 1955.

50 kr

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Raymond Weil

LÄDERBAND, till Raymond Weil damur, röd, bredd 14,5/12 mm, viklås i doublé.

Utrop: 275 kr

Klocktillbehör Raymond Weil

Utrop: 275 kr

Klocktillbehör Raymond Weil

LÄDERBAND, till Raymond Weil damur, blått, bredd 14,5/12 mm.

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Raymond Weil

Utrop: 150 kr

JUBILEUM, herrur, 34,5 mm, stål, manuell, plexiglas, skadad urtavla, ca 1960. metallänk ej original

200 kr

Utrop: 200 kr

Klocktillbehör Raymond Weil

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Raymond Weil

LÄDERBAND, till Raymond Weil damur, brunt, bredd 14,5/12 mm.

Utrop: 150 kr

HEUER, Microsplit, Ref nr. 2073, stoppur, 61 x 71,5 mm, digital, plast, quartz, ca 1980, pappkartong.

Utrop: 375 kr

Utrop: 375 kr

FICKUR, 68 mm, Boett nr. 866, vitmetall, stiftankargång, skadad urtavla, motiv, ca 1920.

700 kr

Utrop: 600 kr

FICKUR, "Th. Whitt, London", fickur, 55 mm, vitmetall, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ytterboett, 62 mm, silver, ca 1800.

800 kr

Utrop: 500 kr

OMEGA, fickur, 50,5 mm, Boett nr. 3732288 / 13, silver (0.900), ankargång, senare urtavla, skadad urtavla, mönster, ca 1905, fickurskedja i vitmetall, läderpåse.

1 700 kr

Utrop: 650 kr

OMEGA, fickur, 51,5 mm, Serie nr. 4991380, Boett nr. 5810726, silver, ankargång, skadad urtavla, bucklor, ca 1915, kedja i gulmetall.

1 200 kr

Utrop: 650 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, förgyllt silver/stål, 52 x 20 mm, ca 1840.

100 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, silver/stål, syntetisk rubin, 53 x 24 mm, ca 1867.

75 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, förgyllt silver/stål, Carneol (skadad), 74,5 mm x 37,5 mm, skadad, ca 1850.

150 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, guld/stål, korall, 33,5 mm, ca 1800.

225 kr

Utrop: 300 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, gulmetall, Kalcedon, 54 x 38,5 mm, 1850.

100 kr

Utrop: 150 kr

Klocktillbehör Fickur

FICKURSNYCKEL, silver/stål, citrin, 38 x 29 mm, ca 1852.

Utrop: 300 kr