221 - 240 av 478
1...111213...24 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 10 december 2015

Klubbad för

MINIATYRER, 3 st. silver, lampor och tekittel, höjd 6,5-9 cm, vikt 96,2 g.

400 kr

Utrop: 450 kr

Silver Kaffeservis

KAFFESERVIS, 3 delar, silver, sockerskål, gräddkanna, fat,rokokostil, möjligen Holland, vikt 325,3 g.

Utrop: 1 500 kr

SET KAFFESKEDAR & SOCKERTÅNG, 13 delar, förgyllt silver, E Lindström Stockholm 1909, vikt 246,0 g, originaletui.

Utrop: 1 100 kr

Mockaskedar, 6 st, förgyllt silver, emalj, Frigast Danmark, vikt 55,7 g, etui.

Utrop: 350 kr

MOCKASKEDAR, 12 st, silver, emalj, 6 st märkta Frigast Denmark, vikt 105,2 g. etui.

750 kr

Utrop: 450 kr

JULSKEDAR, 2 st, förgyllt silver, emalj, 1958 & 1968, Michelsen Danmark, originalaskar.

400 kr

Utrop: 450 kr

GEORG JENSEN årskedar 2 st, förgyllt silver, emalj, 1972 och 1973, originalaskar.

Utrop: 350 kr

GEORG JENSEN, årskedar 2 st, förgyllt silver emalj, 1974 & 1975.

Utrop: 350 kr

GEORG JENSEN, årskedar, 2 st, förgyllt silver, emalj, 1978 & 1979,

Utrop: 350 kr

GEORG JENSEN, årsbestick, 3 delar, förgyllt silver, emalj, sked, kniv, gaffel, 1979.

Utrop: 450 kr

GEORG JENSEN, Årsbestick, 5 delar, förgyllt silver, emalj, kniv, 2 skedar, 2 gafflar, 1980.

Utrop: 550 kr

A MICHELSEN, årsskedar, 2 st, förgyllt silver, emalj, 1968 & 1970.

325 kr

Utrop: 350 kr

P HERTZ, jubileumsskedar, 2 st, förgyllt silver, numrerade 489 & 668, originalaskar.

600 kr

Utrop: 550 kr

CESON, supbägare, 6 st, silver (2 sterlingsilver), hamrad yta, Göteborg 1975 & 1978, höjd 5,5 cm, vikt 295,2 g.

1 300 kr

Utrop: 1 100 kr

BORGILA, servettringar, 2 st, silver, Stockholm 1926, vikt 52,4 g, monogram, originaletui.

1 000 kr

Utrop: 900 kr

ORDENSRING, 18K guld, frimurar, emalj, EM & CO, Göteborg 1986, stl 23 mm, vikt 6,4 g, gravyr

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

ORDENSRING, 18k guld, emaljdekor, frimurar, stl 21,25 mm, vikt 6,4 g, gravyr

1 600 kr

Utrop: 1 800 kr

ORDENSRING, 18K guld, frimurar, emaljdekor, Göteborgs Nya Juvelerare W L, Göteborg 1952, stl ca 25,25 mm, vikt 9,2 g, gravyr

2 300 kr

Utrop: 2 600 kr

ORDENSRING, 18K guld, frimurar, emalj, JJJ, Köping, stl 20,50 mm, vikt 5,1 g, gravyr

1 300 kr

Utrop: 1 500 kr

ORDENSRING, 18K guld, frimurar, emalj, Gustav Dahlgren, Malmö 1965, stl 20,75 mm vikt 8,6 g

2 400 kr

Utrop: 2 500 kr