Avslutad | Pant – Tisdag 11 augusti 2015
Servis 31 delar, Rosenthal, "Maria Björnbär", varav 1 del Classic rose, 1 kanna, 5 serveringsfat, 1 såsskål på fot, 2 djupa servingsskålar, 9 djupa tallrikar Ø24,5cm, 12 assietter Ø17cm, 1 soppterrin
Tallrikar 20st ,Rosenthal,Classic rose collection,varav 12 djupa små tallrikar Ø15 & 8 små fat
Tallrikar, 23 st, Rosenthal, " Maria Björnbär", varav 2 st Classic Rose collection, 12 mattallrikar Ø24cm & 11 mindre tallrikar Ø21,5cm
Seiko Premier Kinetic, herrur, stål, quartz, safirglas, datum, länk i stål (något sliten), snr: 242138, i box & kartong (trasig), med manual & extra länkbitar
Omega Seamaster Professional, herrur, refnr: 25418000, snr: 56942141, i stål, automat,länk i stål (sliten) med viklås, med certifikat juni 2000, med extralänk, manualer & box (sliten)
Visa varaKlockor Breitling
Breitling "Tachymetre" Chronomat, herrur, kronograf, refnr:A13352, serienr: 269799,i stål med stållänk (sliten), automat, safirglas, datum, pilotlänk,med viklås, med certifikat 2001 augusti, med box & manualer, kartong
Musikinstrument Träblås
Tvärflöjt, Gebrüder Mönnig, Markneukirchen, nr: 13929, sliten, med fodral slitet
Musikinstrument Träblås
Trumpet Buescher, modell: Aristocrat, med mönster, sliten, med småskador, repor & avnötning av färg, snr: 320923, i hårtfodral, slitet/trasigt
Musikinstrument Träblås
Saxofon, Kohlert & Söhne Tenor Graslitz Böhmen, med mönster, sliten & med några mindre bucklor, snr: 234248, i fodral slitet/trasigt