Halskedja med hänge S925 ca66cm 14,2g, inget lås, skevt i länk
Utrop: 50 kr
Halskedja med hänge S925 46cm 9g
Utrop: 75 kr
Hänge S925 12,6g
Utrop: 225 kr
Vas Kosta Boda, design Ulrica Hydman Vallien "Open Minds", signerad, höjd ca 24cm
Utrop: 500 kr
Vas, Orrefors höjd ca 26cm
Utrop: 375 kr
Vas Orrefors, design Martii Rytkönen, i form av ett ansikte, höjd ca 28cm, liten nagg
Utrop: 600 kr
Ljusstakar, 2st Gustavsberg Josef Ekberg N-108, ca Ø8cm
Utrop: 200 kr
Vas, Gustavsberg Josef Ekberg N-137 höjd ca 12cm
Utrop: 250 kr
Skål med lock, Gustavsberg Josef Ekberg höjd ca 8cm
Skål Gustavsberg Josef Ekberg 1931 höjd ca 9cm ca Ø20,5cm
Skål Gustavsberg Josef Ekberg höjd ca 10cm ca Ø20cm
Armband 14K 38,1g 21cm Pansar
Utrop: 8 000 kr
Ring 18K 4,0g skadad med sten
Utrop: 1 000 kr
Halskedja 18K 6,8g 60,5cm Pansar
Utrop: 1 800 kr
Halskedja 18K 11,4g 46,5cm Cordell
Utrop: 3 200 kr
Armband 18K 6,6g 19cm Bismarck
Parti guld 18K 7,1g skadat med stenar
Utrop: 2 000 kr
Parti guld 14K 10,2g skadat med sten
Hänge 18K 0,3g Hjärta
Ringar 18K 5,3g två st skadade
Tisdag 23 jun 2015