341 - 360 av 483
1...171819...25 Gå till

Avslutad | Pant – Måndag 20 april 2015

Klubbad för

Ljuslykta 1st, Orrefors, modell Hallon

50 kr

Utrop: 50 kr

50 kr

Utrop: 50 kr

Prydnadsföremål, Målerås, design Mats Jonasson

100 kr

Utrop: 125 kr

Glashållare S925 95,4g, förgylld, små defekter

550 kr

Utrop: 350 kr

Ring 18K 7,5g Ø16½, graverad, med diamanter 5xca0,015ct

1 700 kr

Utrop: 2 100 kr

Klockor Tell

Zenith, herrur, modell Stellina, automat, datum, stål, skadad urtavla, lysmassan på visarna saknas, repig boett, repigt glas, band saknas, nr 01.1240.290, 1970-talet

1 900 kr

Utrop: 1 800 kr

M. Carlson, Ronneby, fickur, fungerar ej, stål, repig och bucklig boett, glas saknas, med buckligt hölje

75 kr

Utrop: 50 kr

Plakett (svenska frimurare ordern i tacksamhet och vördnad 1902-1952)

50 kr

Utrop: 50 kr

Skål med handtag, metall, graverad, bucklig, repig

75 kr

Utrop: 50 kr

Skål med handtag, silverpläterad, graverad, repig

50 kr

Utrop: 75 kr

Kaffeskedar 11st, S830 134,3g, 116mm, modell Olga

350 kr

Utrop: 425 kr

Tårtgafflar 11st, S830 196,7g 139mm, modell Dala

650 kr

Utrop: 600 kr

Moccaskedar 12st, S830 125,0g 101mm, modell Dala

325 kr

Utrop: 400 kr

Kaffeskedar 12st S830 116,1g 111mm, norskt silver, modell Juveel

300 kr

Utrop: 375 kr

Såsslev S830 44,0g 182mm, graverad

200 kr

Utrop: 150 kr

Moccaskedar 3st S830 24,3g 94mm, (1 graverad)

75 kr

Utrop: 100 kr

Armband 14K 7,6g 17,5cm, med 2 blå stenar och diamant 1xca0,05ct, säkerhetskedja

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Ring 18K 4,4g Ø15¼, vitguld, med 2 blå stenar och diamant 1xca0,20ct, design S Egger

2 500 kr

Utrop: 2 100 kr

Ring 18K 3,9g Ø15, vitguld, diamanter, några saknas

1 000 kr

Utrop: 1 100 kr

Ring 18K 2,4g Ø15, vitugld, med diamanter 4xca0,01ct

Utrop: 850 kr