161 - 180 av 251
1...8910...13 Gå till

Avslutad | Klassiska – Lördag 18 april 2015

Klubbad för

ALLIANSRING, 18K rodierat guld, 9 prinsesslipade diamanter ca 1,00 ctv enl gravyr, ca W/VS2-SI1, stl 17,25 mm, vikt 5,6 g.

10 000 kr

Utrop: 11 400 kr

PÄRLCOLLIER, odlade pärlor, ca 9 mm, 2 radigt, lås i 18K vitguld, ovalslipad smaragd, 7,55 ct enligt gravyr, 16 briljantslipade diamanter ca 2,24 ctv, ca TW/VVS-VS, längd 40 cm,.

37 000 kr

Utrop: 40 000 kr

ENSTENSÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljantslipade diamanter ca 0,60 ctv, ca Cr-TCa(J-K)/VS, stift, vikt 1,4 g.

Utrop: 9 700 kr

RING, 18K vitguld, droppslipad diamant ca 1,00 ct, ca TCa(K)/SI2-P1, 2 briljanter ca 0,80 ctv, 4 små diamanter ca 0,11 ctv, ca Cr(J)/VS, stl 17 mm, vikt 7,3 g, stämplad 750.

Utrop: 31 000 kr

PÄRLCOLLIER, Tahitipärlor, 31 st, 12 -14,25 mm, lås i 18K guld med 4 åttkantslipade diamanter ca 0,04 ctv, längd 45 cm.

Utrop: 44 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K guld, malakit, lapis lazuli, stift/clips, längd 4,3 cm, vikt 17,2 g.

Utrop: 3 900 kr

HÄNGE, 18K vitguld, kors, prinsess-, baguette- samt briljantslipade diamanter ca 1,79 ctv, ca TW-W(G)/VS-SI, längd 2,5 cm, vikt 2,7 g.

7 000 kr

Utrop: 7 800 kr

RING, 18K vitguld, 207 svarta briljanter 5,03 ctv, stl 17 mm, vikt 14,5 g.

14 200 kr

Utrop: 16 000 kr

ARMBAND, 18K 3-färgat guld, fantasidesign, italiensk, längd 20 cm, vikt 10,3 g.

Utrop: 3 300 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,27 ct, ca W(H)/SI, vikt 0,7 g.

Utrop: 5 200 kr

CHIMENTO, örhängen, 18K vitguld, 6 briljantslipade diamanter ca 1,32 ctv, ca TW-TCR/P 22 mindre briljanter ca 0,66 ctv, ca W-TCR/VS, 26 bruna briljanter ca 0,80 ctv, ca VS-P, längd 3,8 cm, vikt 12 g.

Utrop: 16 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med briolettslipade peridoter 5,89 ctv samt 38 st briljanter 0,30 ctv, ca W/VS, clips med stift

Utrop: 7 700 kr

RING, 18K guld, 150 briljanter ca 0,75 ctv, ca W/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 5,5 g.

Utrop: 13 400 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,30 ct, River(D)/SI1, IGI report F6G62943, förseglad

Utrop: 6 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,32 ct, W(H)/VS1, IGI report F6G62986, förseglad.

Utrop: 6 600 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,30 ct, TW(G)/VVS2, IGI report F6G62929, förseglad.

Utrop: 6 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,37 ct, ca TW(G)/SI2, IGI report F6G63101, förseglad, mindre slitage vid kuletten.

Utrop: 7 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,32 ct, TW(F)/SI1, IGI report F6G63218, förseglad, mindre slitage vid kuletten.

Utrop: 6 600 kr

ALLIANSRING, 18K guld, 7 briljanter ca 0,35 ctv, ca W(H)/P1, stl 17,5 mm, vikt 3,3 g, gravyr.

2 300 kr

Utrop: 2 700 kr

RING, 18K guld, briljant 0,39 ct, W(H)/VS1, inskription på rondisten GIA 6147526651, 16 briljanter ca 0,12 ctv, ca W/VS, gravyr, stl 18,5 mm, vikt 5,8 g, Michael O´Dwyer, originaletui.

8 000 kr

Utrop: 9 000 kr