341 - 360 av 395
1...17181920 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 maj 2015

Klubbad för

COLLIER, odlade sötvattenspärlor, färgade agater, längd 100 cm.

400 kr

Utrop: 450 kr

RING, sterlingsilver, matterat yta på skenan, stl 17 mm, vikt 4,3 g.

Utrop: 275 kr

RING, sterlingsilver, svart sten, stl 17,5 mm, vikt 6 g.

200 kr

Utrop: 225 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ca 11-13 mm, magnetlås i förgyllt sterlingsilver längd 42 cm.

Utrop: 1 800 kr

RING, sterlingsilver, paste, stl 17,25 mm, vikt 6,9 g.

350 kr

Utrop: 225 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ca 7-8 mm, färgade grå och vita, längd 136 cm.

Utrop: 550 kr

PÄRLCOLLIER, odlade sötvattenspärlor, ca 8-9 mm, längd 136 cm.

Utrop: 550 kr

RING, 14K vitguld, briljant ca 0,64 ct, ca Ca/VS, stl 17,5 mm, vikt 6,0 g.

Utrop: 8 900 kr

DOSA, silver, blomsterdekor, troligen Tyskland, 1900-tal, diameter 62 mm, vikt 61,5 g.

425 kr

Utrop: 450 kr

RING, 18K guld, trefärgat, 9 briljantslipade diamanter 0,25 ctv, ca W/SI-P, stl 18 mm, vikt 5,5 g.

Utrop: 1 800 kr

ENSTENSRINGAR, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,68 ct, ca W/skador på rondisten, briljantslipad diamant 0,16 ct, ca W/VVS-VS, ihoplödda, 17 mm, vikt 4,6 g.

5 300 kr

Utrop: 5 000 kr

CARMOSÉÖRHÄNGEN, 18K guld, safirer, 20 åttkantslipade diamanter 0,10 ctv, stift, vikt 3,9 g.

1 600 kr

Utrop: 1 500 kr

Smycken Nål

NÅL, 18K guld, 9 gammalslipade diamanter, vikt 2 g

1 500 kr

Utrop: 1 700 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, oval blandslipning, 0,82 ct, 6,9 x 5,0 x 2,2 mm, nagg.

Utrop: 750 kr

Ädelstenar Rubiner

RUBIN, kuddformad blandslipning 0,84 ct, 6,2 x 5,0 x 2,7 mm, små nagg vid rondist.

Utrop: 750 kr

Ädelstenar Rubiner

2 RUBINER, ovalt blandslipade, 0,98 + 1,04 ct, ca 6,2 x 4,9 x 3,6 mm, nagg på ena stenens undersida.

Utrop: 1 600 kr

ARMRING, sterlingsilver, Heiring, vikt 16 g.

250 kr

Utrop: 275 kr

RING, 8K vitguld, cabochonslipad smaragd ca 3,00 ct, 30 briljantslipade diamanter ca 0,40 ctv, ca W-Cr/SI-P, stl 17,75+ mm, vikt 4,6 g, ett tiotal stenar med mindre skador och nagg.

2 200 kr

Utrop: 2 100 kr

250 kr

Utrop: 275 kr

250 kr

Utrop: 275 kr