1 - 20 av 395
123...20 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 21 maj 2015

Klubbad för

Ädelstenar Safirer

SAFIR, blå , 2,36 ct Ceylon.

2 100 kr

Utrop: 2 400 kr

Smycken Pärlhänge

HÄNGE, 18K vitguld med odlade persiko sötvattenspärla 17,9 mm,

600 kr

Utrop: 700 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, vikt 5,1 g, stift/clips.

1 700 kr

Utrop: 1 700 kr

HÄNGE, 14K vitguld, uggla med barock odlad sötvattens pärla, 2 amestister, granat 0,04 ct, opal 0,05 ct, vikt 4,1 g,

1 200 kr

Utrop: 1 500 kr

Ädelstenar Rubiner

6 RUBINER, 1,77 ct totalt (0,28 + 0,29 + 0,29 + 0,29 + 0,31 + 0,31), droppslipade, förseglade, mikrofilm på EGL cert.

1 000 kr

Utrop: 800 kr

Ädelstenar Rubiner

4 RUBINER, 1,14 ct totalt (runda 0,21 + 0,28 droppslipad 0,30 och navetteslipad 0,35), förseglade, mikrofilm på EGL cert.

550 kr

Utrop: 500 kr

PÄRLCOLLIER/PÄRLARMBAND, odlade barocka sötvattenspärlor, ca 10-18 mm och 9-15 mm, lås i vitmetall, längd 44 och 20 cm.

600 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, aventurinkvarts, kulor ca 15 mm, lås i sterlingsilver, längd 44 cm.

Utrop: 550 kr

COLLIER, krysokolla, ca 13-20 mm, lås i vitmetall, längd 58 cm.

Utrop: 550 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 2 briljanter ca 0,28 ctv, ca W-Cr/VS, 26 briljanter ca 0,26 ctv, ca W/VS-SI, stift, vikt 2,2 g, löstagbara diamantkransar.

Utrop: 9 500 kr

HÄNGE, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 0,25 ct, ca W(H)/SI, vikt 0,6 g.

Utrop: 3 700 kr

RING, 18K guld/vitguld, 150 briljantslipade diamanter ca 0,75 ctv, ca W(H)/VS-SI, stl 17,5 mm, vikt 5,4 g.

Utrop: 13 400 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,31 ct, TW(G)/VVS2, IGI report F6G63063, förseglad, mindre slitage vid kuletten.

Utrop: 7 000 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,31 ct, TW(F)/SI1, IGI report 130427038, förseglad, nagg vid kuletten.

Utrop: 6 500 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,33 ct, TW(F)/SI2, IGI report, förseglad.

Utrop: 6 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,33 ct, TW(G)/VS1, IGI report, förseglad, nagg på kuletten.

Utrop: 6 600 kr

DIAMANT, briljantslipad, 0,31 ct, TCr(I)/VS1, IGI report F6G63053, förseglad, slitage vid kuletten.

Utrop: 6 700 kr

COLLIER, rodokrositkulor ca 7,2 mm, lås i vitmetall, längd 42 cm.

950 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, flerfärgade turmalinkulor ca 3,8-5 mm, stretchband.

600 kr

Utrop: 700 kr

COLLIER, labradoritkulor ca 7,5 mm, lås is vitmetall längd 45 cm.

Utrop: 700 kr