Halskedja Pansar 46cm 18K 5,3g
Utrop: 1 400 kr
Hänge Medaljong 18K 3,6g
Utrop: 1 100 kr
Tékanna i nysilver, småbucklig, slitage, höjd 15cm
Utrop: 100 kr
Parti guld defekt/gravyr 18K 26,1g
Utrop: 7 200 kr
Brosch med pärlor (nål något skev) längd: 5,5cm 18K 3,6g
Utrop: 1 000 kr
Ring med diamanter 10x ca 0,02ct Ø18 18K 5,5g
Utrop: 2 300 kr
Halskedja Pansar 46,5cm 18K 2,8g
Utrop: 800 kr
Hänge med sten längd: 2,5cm 18K 1,4g
Utrop: 425 kr
Armband signerad Wiwen Nilsson 20,5cm i silver 925 27,5g
Utrop: 3 600 kr
Manschettknappar ett par med monogram 18K 5,0g
Utrop: 1 300 kr
Örhängen ett par 18K 1,4g
Utrop: 500 kr
Armband Bismarck 22cm (sliten vid lås) 18K 38,1g
Utrop: 10 600 kr
Örhängen ett par creoler med stenar 18K 3,5g
Halskedja 50,5cm 18K 4,8g
Klackring skev skena Ø17 1/2 18K 3,7g
Klaring skev skena Ø18 18K 2,4g
Utrop: 600 kr
Agenda/fotoram Tiffany & Co 7x9,5cm, ett par märken på ovankant, 925 silver.
Ljusstakar i malm 28cm förgyllda.
Utrop: 250 kr
Kikare Swarovski Habicht 8x20 B, med fodral för fästa i bälte. Längd 9,6cm.
Stativ Pearl till trumset, 1 för virveltrumma, 1 för cymbal, 1 med klämgrepp.
Utrop: 850 kr
Tisdag 27 jan 2015