Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 26 mars 2015
Klubbad för
Smyckestillbehör Övrigt
JUVELLUPP, förstoring 30X eller 60X, led belysning, svart plast, manual och kartong.
ÖRHÄNGEN, silver/18K guld, delvis förgyllda, snidad jade, 2 glasstenar, höjd 4 cm, ena örhänget med lagad jade, glasstenar med slitna fasetter samt nagg.
RING, 18K guld, safir ca 1,00 ct, 2 briljanter ca 0,04 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, vikt 2,8 g.
CARMOSÉRING, 18K vitguld, safir, 8 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv ca W-Cr/SI-P, stl 16,5 mm, vikt 3,4 g.
ALLIANSRING, 18K guld/vitguld, briljantslipade diamanter 0,20 ctv, stl 18 mm, vikt 5,6 g.