581 - 600 av 1 294
1...293031...65 Gå till

Avslutad | Pant – Tisdag 2 december 2014

Klubbad för

Konstglas Kosta Boda Huvud blå/silver 'Brains' av Bertil Vallien, Nr: 7096307, h7,5cm, små repor baksida.

700 kr

Utrop: 450 kr

Fat, ett par Georg Jensen 'Leaf' L 16cm, rostfritt stål

425 kr

Utrop: 200 kr

Ljusstakar, ett par Georg Jensen Denmark modell 'Glow' rostfritt stål. h35mm, Ø10cm

375 kr

Utrop: 250 kr

Smycken Herring

Ring 18K Tvåfärgad Milleniumring (gravyr) Ø 20 ½ 6,2g

Utrop: 1 400 kr

Ring 14K med vita stenar Ø 19 ¾ 3,6g

Utrop: 650 kr

Ring 14K med röda och vita stenar Ø 19 ¼ 3,6g

550 kr

Utrop: 650 kr

Slipsnål 18K med pärla ca: 7,5cm 2,4g

Utrop: 650 kr

Porslin, ett par kinesiska Pilgrimskrus från 1800-talet, h30,5cm, Tao Kuang (1821-1850).

Utrop: 5 200 kr

Prydnadsfat Rörstrand Gunnar Nylund L 43cm

300 kr

Utrop: 200 kr

Skål Rörstrand Drejargruppen 1974, Ø14cm

25 kr

Utrop: 150 kr

Smycken Herring

Ring 18K (gravyr) Mönstrad Ø 20 3,5g

Utrop: 850 kr

Ring 14K Mönstrad Ø 20 1,5g

Utrop: 275 kr

Ring 14K Mönstrad Ø 19 ¼ 2,2g

325 kr

Utrop: 400 kr

Ring 14K med vita stenar Ø 18 ¾ 4,9g

Utrop: 850 kr

Ring 14K med lila sten Ø 19 ¼ 7,1g

1 000 kr

Utrop: 1 200 kr

Ring 18K med vit sten Ø 19 ¾ 1,8g

Utrop: 500 kr

Figuriner, ett par Rörstrand Lasse Liten (Edith Bjurström) h10cm

100 kr

Utrop: 150 kr

Kikare Nexus Eterna Marine II 7x50 Waterproof, med fodral.

600 kr

Utrop: 600 kr

Smycken Herring

Ring 18K Ø ¾ 8,7g

Utrop: 2 600 kr

Ring vitguld 18K med diamant Ø 16 ½ 1,7g

Utrop: 550 kr