Avslutad | Pant – Tisdag 2 december 2014
Klockor Eterna
Herrur Eterna-Matic Kontiki 20, automat, stål, med datum, plastglas repigt 35mm, boett repig, länken har en skada vid hornen kl .6, gult märke med kontiki-flotten i relief på bakboetten 19cm.
Herrur Tissot automatic stål, äldre modell , plastglas repigt 34mm, flexlänk 17cm, bruksslitage.
Herrur Tissot Seastar manuell, repigt plastglas 34mm, bra urtavla, flexlänk 16cm, bruksslitage.
Herrur okänt märke, manuell, platsglas 32mm, en fågel som dyker ner i vatten är ingraverat på baksidan, super waterproof, 12 ATM, ställbar stållänk.
Herrur Oslo Lufthavn Fornebu 1939-1998, quartz, safirgals 34mm, doublé med läderband 22 cm. Boettnr: 3611.
Klockor Rado
Armbandsur Rado Florence med datum, quartz, stål och doublé, safirglas, 34mm. Boettnr: 05442767.Små repor vid viklås. Länken 20cm.
Klockor Diesel
Herrur Diesel kronograf quartz, DZ-4209, extra länkbit, safirglas, 55mm, Länk 21 cm, stål, instr.bok, box.
Herrur Jaeger Le Coultre, Master Control med datum, automat, safirglas, nr 0048, 145.2.89, 18K rosé, läderarmband med viklås i 18K, ytliga repor. 37mm.
Förstärkare Denon PMA 1510AE, Ultra High Current MOS, snr 0031500181. Inköp 7990kr december 2011
CDspelare Denon DCD-1510AE, snr 0041500388 2 fjärrkontroller, anslutningskabel. Inköp 7990kr december 2011.
Högtalare Dali Ikon 2 Mk2, snr 5360098 med högtalarkabel Micro High Technology made in UK. Inköp 7496kr december 2011.
Högtalare Dali Ikon 6 Mk2, snr 5200814, liten nagg på en kant, med högtalarkabel Micro High Technology made in UK. Inköp 11996kr december 2011.
Ring 18K med diamanter 5 x ca 0,03ct (totalt 0,15ct enligt gravyr) Ringen är graverad Ø 15 ¾ 1,9g
Parti Guld 18K 5,7g (Ring (gravyr), Örhänge (udda), Hänge (gravyr), Hänge (repigt), Örringar 4st (olika storlekar/ojämna)