Glas 2st Iittala, Kartio, Kaj Franck, 21cl, i kartong
Utrop: 50 kr
Dramaten, äldre modell, skevt hjul, rostmärken
Tallrikar 2st Kosta Boda, Mine, Ulrica Hydman Vallien, Ø19,5cm
Utrop: 100 kr
Tallrikar 3st Kosta Boda, Mine, Ulrica Hydman Vallien, Ø19,5cm
Utrop: 125 kr
Rödvinglas 8st Iittala, Essence, Alfredo Häberli, 45cl
Utrop: 375 kr
Matsked S830 60,2g 225mm, modell svensk spetsig
Utrop: 200 kr
Dessertsked S830 16,7g 128mm
Utrop: 75 kr
Sked S830 19,4g 140mm
Kaffesked S830 10,7g 112mm, lappmodell
Moccasked S830 9,8g 99mm, modell Uppsala
Parti S830 322,6g skadat/graverat
Utrop: 1 000 kr
Kaffesked S800 12,9g 108mm, lappmodell
Vas Kosta Boda, Mine, Ulrica Hydman Vallien, höjd 19cm
Utrop: 225 kr
Urna, Engelskt porslin, höjd 36cm med lock
Skulptur Bergdala, Obelisk, signerad Björn Hultqvist, höjd 31cm
Utrop: 150 kr
Skulptur Skruf, Obelisk, signerad Björn Hultqvist, höjd 31cm
Skål, Kristall, Tjeckoslovakien, höjd 11,5cm, Ø20,5cm
Porslinsdockor, 5,5, 15cm, skador
Glas 3st Orrefors Karolina, höjd 14cm
Tisdag 18 nov 2014