Avslutad | Lilla Klockor – Torsdag 4 december 2014
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBIT, till Rolex herrur Oysterlänk, 18K guld, bredd 15,5 mm, inklusive skruv.
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBIT, till Rolex herrur Presidentlänk, 18K rosa guld, bredd 17 mm, inklusive skruv.
Klocktillbehör Rolex
LÄNKBIT, till Rolex herrur Presidentlänk, 18K vitguld, bredd 16 mm, inklusive skruv.
Klocktillbehör Breitling
LÄNKBIT, till Breitling herrur Aerospacelänk, titan, bredd 18 mm, inklusive stift.
Klockor Swatch
SWATCH, Jul Special, Chandelier, Ref nr. GZ 125, Serie nr. 13416/33333, designad av Matteo Thun, herrur, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, glasställ, ca 1992, träbox.
Klockor Swatch
SWATCH, Jul Special, Chandelier, Ref nr. GZ 125, Serie nr. 13432/33333, designad av Matteo Thun, herrur, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, glasställ, ca 1992, träbox.
Klockor Swatch
SWATCH, Jul Special, Chandelier, Ref nr. GZ 125, Serie nr. 13384/33333, designad av Matteo Thun, herrur, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, glasställ, ca 1992, träbox.
Klockor Swatch
SWATCH, Jul Special, Chandelier, Ref nr. GZ 125, Serie nr. 13380/33333, designad av Matteo Thun, herrur, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat plastband, originalspänne, glasställ, ca 1992, träbox.
Klockor Swatch
SWATCH, Jul Special, Roi Soleil, Ref nr. GZ 127 PACK, herrur, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat textilband, originalspänne, cert december 1993, kartong, ytterkartong. Limiterad (Nr. 16386/33333).
Klockor Swatch
SWATCH, Jul Special, Roi Soleil, Ref nr. GZ 127 PACK, herrur, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat textilband, originalspänne, cert, december 1993, kartong, ytterkartong. Limiterad (Nr. 16389/33333).
Klockor Swatch
SWATCH, Jul Special, Roi Soleil, Ref nr. GZ 127 PACK, herrur, 33,9 mm, plast, quartz, plexiglas, integrerat textilband, originalspänne, cert, december 1993, kartong, ytterkartong. Limiterad (Nr. 16387/33333).
ZENITH, "Aug. Nilsson, Nyköping", fickur, 52 mm, Serie nr. 1080705, Boett nr. 2402649 / 7363, silver, ankargång, ej signerad urtavla, skadad urtavla, bucklor, ca 1920, fickurskedja i gulmetall.
MORMORSUR, 38 mm, Boett nr. 92636, silver, cylindergång, nyckeldragare, skadad urtavla (bucklor), motiv, bucklor, ca 1880, fickurskedja i silver, nyckel.
FICKUR, 44 mm, Boett nr. 12071, silver, spindelgång, nyckeldragare, skadad urtavla, skadad boett, bucklor, ca 1800, nyckel, läderpåse.
Klockor Waltham
A.W.W.Co, Waltham Mass, fickur, 50 mm, Boett nr. 242, Serie nr. 4386872, (11 stenar, 14 size), silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, bucklor, ca 1890, fickurskedja i silver, nyckel.
PERRET & FILS, Brenets, fickur, 54 mm, savonett, Boett nr. 257468, silver (0,875), ankargång, skadad urtavla, skadad boett, bucklor, ca 1890, nyckel.
MORMORSUR, 40 mm, Boett nr. 6626, silver, ankargång, nyckeldragare, centrumsekundvisare, skadad urtavla, defekt, bucklor, ca 1860, fickurskedja i gulmetall, nyckel, läderpåse, tillverkad för den kinesiska marknaden.
MORMORSUR, 39 mm, savonett, Boett nr. 29626, silver (0,900), ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, mynträffling, bucklor, ca 1880.
SWISS WATCH, fickur, 43,5 mm, savonett, Boett nr. 66764/2, silver, ankargång, nyckeldragare, skadad urtavla, defekt, skadad boett, bucklor, ca 1890, fickurskedja i vitmetall, nyckel.