441 - 454 av 454
1...212223 Gå till

Avslutad | Lilla Smycken – Torsdag 11 december 2014

Klubbad för

COLLIER, sterlingsilver, kulor, längd 62 cm, vikt 97,8 g.

700 kr

Utrop: 800 kr

COLLIER, sterlingsilver, kulor, vikt 97,8 g.

Utrop: 550 kr

ENSTENSRING, 18K vitguld, oktagonal modifierad briljantslipad diamant ca 0,15 ct, ca TW/VS, Selanders Hässleholm 2006, stl 15,75 mm, vikt 6,8 g, gravyr.

Utrop: 2 100 kr

RING, 18K vitguld, odlad pärla ca 7 mm, 26 åttkantslipade diamanter ca 0,44 ctv, ca W/VS, stl 16 mm, vikt 6,1 g.

Utrop: 2 000 kr

KEDJA, 18K vitguld, pansar, längd 42 cm, balestra, vikt 4,1 g.

Utrop: 1 400 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, odlade pärlor ca 6,5 mm, 14 diamanter ca 0,33 ctv, ca W/VS, längd 3 cm, skruv, vikt 6,3 g.

2 300 kr

Utrop: 1 700 kr

ARMBAND, sterlingssilver, bredd 1 cm, GFAB, längd 20 cm, vikt 32,2 g.

600 kr

Utrop: 550 kr

DRÄKTBROSCH, silver, stämplad 800 och SJ, vikt 11,4 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

SMYCKESET, förgyllt sterlingsilver, granater, stl 17,5 mm, längd 45, stift, vikt 8,7 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

ARMBAND, silver, blomdekor, bredd 1,5 cm, längd 20 cm, vikt 27,9 g, Pastarus Presto, Stockholm 1952.

Utrop: 350 kr

HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, blomma med vit sten, diameter 2,5 cm, Janson, Stockholm 1976, kedjans längd 42vm, vikt 17,3 g.

Utrop: 350 kr

HÄNGE/KEDJA, sterlingsilver, onyx, slipad pyrit, en saknas, kedjans längd 42 cm, vikt 7,8 g.

300 kr

Utrop: 350 kr

HÄNGE/KEDJA, Jokkmokks tenn, hängets diameter ca 2,7 cm, kedjans längd 68 cm.

Utrop: 350 kr

ETT ÖRHÄNGE, 18K vitguld, odlad pärla ca 8,5 mm, briljant ca 0,15 ct, ca TW-W/VS, skruv, vikt 2,2 g.

375 kr

Utrop: 350 kr