161 - 180 av 276
1...8910...14 Gå till

Avslutad | Moderna – Lördag 8 november 2014

Klubbad för

LAPPONIA, collier, 18K guld, Zoltan Popovits, Finland 2002, längd 42 cm, vikt 6,5 g.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

GEORG JENSEN, ring, sterlingsilver, modell 186, stl ca 19,5 mm, vikt 12,8 g, orginaletui.

850 kr

Utrop: 350 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter, ca 0,45 ctv, ca TW-W/VS, vikt 2,3 g, stift.

Utrop: 5 000 kr

Smycken Lås

LYNGGAARD, lås, 18K guld/vitguld, för 2- radigt collier, briljantslipad diamant ca 0,06 ct, 2 x 1,8 cm, vikt 7,9 g, 2 medföljande pärlcollier, originaletui.

5 800 kr

Utrop: 6 000 kr

RING, 14K guld, briljantslipade diamanter ca 0,15 ct, ca W/SI, 28 briljantslipade diamanter ca 0,80 ctv, ca W/SI, stl 17,25 mm, vikt 5,9 g.

3 800 kr

Utrop: 4 400 kr

COLLIER, sterling silver, svart onyx,

Utrop: 2 700 kr

ARMBAND, sterling silver. svart onyx längd ca 19 cm

Utrop: 1 400 kr

COLLIER, ÖRHÄNGEN, sterlng silver, rosé förgyllning, lemon quartz, rosenquartz, krok

Utrop: 2 300 kr

HÄNGE/KEDJA, 18K vitguld/guld, 12 briljantslipade diamanter 0,16 ctv enligt gravyr, ca TW/VVS-VS, mått 3,6 x 3,0 cm, kedja i form av en halvstel ormlänk i 18K vitguld, längd ca 41,5 cm, vikt totalt 21,3 g.

Utrop: 6 800 kr

COLLIER, 18K vitguld, 3-radigt, ärtlänk, 2 tumlade ametister i två nyanser och 1 ljust rosa rosenkvarts, 14 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW/VS, längd mellan 47-52,5 cm, justerbar storlek, Italienska stämplar, vikt totalt 49,1 g.

Utrop: 5 900 kr

RING, 18K guld, delvis matterad yta, 19 briljantslipade diamanter ca 0,22 ctv, ca TW/VS-SI, stl ca 16,75 mm, svensk kontrollstämpel, vikt 5,7 g.

3 800 kr

Utrop: 3 500 kr

RING, 18K vitguld, 10 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv infattade på ringens båda sidor, ca TW/VS, stl 16,5 mm, vikt 6,3 g.

Utrop: 4 900 kr

RING, 18K guld/vitguld, 15 briljantslipade diamanter ca 0,15 ctv, ca TW/VVS-VS, stl ca 16,75 mm, svensk kontrollstämpel, vikt 15,4 g.

Utrop: 8 600 kr

RING, 18K vitguld, 9 briljantslipade diamanter ca 0,18 ctv, ca TW/VS-SI, stl ca 17 mm, Italien, vikt 11 g.

Utrop: 4 900 kr

RING, 18K vitguld, matterad yta, briljantslipade diamanter 0,30 ctv, enligt gravyr, ca TW/VS, stl 17,25 mm, vikt 5,7 g, vridbar inre skena i ringen, två diamanter har nagg i kronan.

Utrop: 3 500 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 12 briljantslipade diamanter ca 0,24 ctv, ca TW/VS, stl 17,5 mm, svenska stämplar, vikt 4,8 g.

2 700 kr

Utrop: 3 000 kr

ÖRHÄNGEN, 18K vitguld, 14 + 76 briljanter ca 0,60 ctv, ca W/VS, stift, vikt 3,0 g.

Utrop: 5 600 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 6 briljanter ca 0,65 ctv, ca TW-W/VVS-VS, Atelier Ajour, Stockholm 1969, stl 17 mm, vikt 4,6 g.

Utrop: 6 800 kr

DIAMANT, briljantslipad, 1,30 ct, ca TW(F)/SI2, Triple Excellent, Proportions, polish and symmetry, förseglad HRD 14016892017.

Utrop: 54 000 kr

ALLIANSRING, 18K vitguld, 7 briljantslipade diamanter, ca 0,96 ctv, ca TW-W/VS-SI, stl 17,00 mm, vikt 2,5 g.

Utrop: 13 000 kr