Avslutad | Aficionado – Torsdag 6 november 2014
POCKET CUP, GRANTS OF DALVEY, etui i vitmetall, innuti en teleskop kopp, originalask.
ASKFAT & TÄNDARE, gensomskinligt glas med brunsvarta inslag. (ingen funktionsgaranti på tändaren)
Kläder Övrigt
SKJORTA, CHARLES TYRWHITT Jermyn Street. Ljusblå med klassiskt rundad krage och manschett i vitt, slimfit, storlek 16 (41), bomull. Tillverkad i England.
Kläder Kavajer
BLAZER, PAL ZILER LAB. Sportjacka, i mörkblå bomull, halvfodrad i laxrosa, enkelknäppt, fyra kissing buttons i kontrast med söm i rött, öppna fickor, storlek 58 (Large). Tillverkad i Italien.
Kläder Jackor
OLJEROCK, P. G. FIELD, brun i oljad bomull, krage i manchester, fyra stängda fickor, präglad läderlogga på ryggen, storlek M, tillverkad i Storbritannien
Accessoarer Pennor
PENNOR, MONTBLANC, 2st, en Meisterstück kulspets, svart resin, en mod. 254 resevoar penna, svart resin stift i 14K.
Accessoarer Pennor
PENNOR, PARKER, 3st, sterling silver med förgyllda detaljer, kulspets, stift och resevoar, etui.
Böcker Övrigt
FOTOBOK, STEVE McQUEEN, av William Claxton, photographs, över 150 bilder tagna under 60-talet. Shopcondition.
RESVÄSKA/PORTFÖLJ, SAMSONITE, svart hård plast, nyckel lås (nycklar finns), 49x 35x12cm, insidan är utrustad med flera fack men en avdelare saknas.
PORTFÖLJ, HOMA, vintage, svart läder, spänne i gulmetall, 41x 26x8cm , visst slitage på hörnen
PORTFÖLJ, MATIAS SALVA, mörkbrun läder, mässings färgade detaljer, 40x 29x12cm, avtagbar axelrem.
Kläder Strumpor
STRUMPOR, NEW & LINGWOOD, Jermyn Street, randig i marinblått och rött, bomull, storlek 39-43
Kläder Strumpor
STRUMPOR, BRIONI, antracita knästrumpor i tunn bomull, storlek 41,5, tillverkade i Italien
Kläder Tröjor
TRÖJA, BLACK WATCH. Diamantmönstrad i mörkblått, vinrött och mörkgrönt, ull, storlek 54, tillverkad i Skottland
Kläder Övrigt
PIKÉ, FALCONERI. Sandfärgad piké med tre knappar. Storlek extra large (XL). Tillverkad i Italien